Traumų ir sužalojimų prevencija

Sužalojimų pasekmės yra bene skaudžiausios visuomenės sveikatai. Susižaloja įvairaus amžiaus žmonės – vaikai, darbingo amžiaus žmonės, senjorai. Dėl to nukenčia visa visuomenė – prarandami sveiki ir naudą galintys nešti žmonės, patiriamos sveikatos priežiūros išlaidos gydymui ir reabilitacijai, neretai sumažėja žmonių darbingumas. Taikant tinkamas prevencijos priemones, galima stipriai sumažinti vaikų ir suaugusiųjų susižalojimų tikimybę ir mirtingumą.

,,Visame pasaulyje traumos ir tyčiniai sužalojimai daugiausiai nusineša vaikų ir jaunų žmonių gyvybes.“

dr. D. Sethi.

Sužalojimas – tai ūmus, stiprus mechaninis, cheminis, terminis, elektros ar jonizuojančios radiacijos poveikis žmogaus kūnui, kuris viršija žmogaus tolerancijos slenkstį. Ši sužalojimo sąvoka paremta fizinio traumos poveikio žmogaus kūnui pasekmėmis. PSO rekomenduoja terminą „nelaimingi atsitikimai“ keisti sąvoka „sužalojimai“, kadangi sąvoka „nelaimingi atsitikimai“ siejasi su neišvengiamumu. Sužalojimo galima išvengti, nes galima studijuoti, kaip įvyko sužalojimas, kokios įvykio aplinkybės.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras įgyvendina įvairias su traumų ir sužalojimų prevencijos skatinimu susijusias veiklas skirtingoms amžiaus grupėms. Užsiėmimai vykdomi nuotoliniu ir kontaktiniu būdu, pagal poreikį ir galimybes.

Organizuojamos veiklos įvairioms amžiaus grupėms:

  • Pirmosios pagalbos mokymai;
  • Paskaitos temomis apie saugų eismą ir saugias pramogas;
  • Paskaitos apie kritimus ir jų prevenciją vyresnio amžiaus asmenų tarpe;
  • Griuvimų prevencijos mankštos, skirtos vyresnio amžiaus asmenims.
Prisijunkite prie mūsų bendruomenės

Prenumeruokite naujienlaiškį

Sužinokite mūsų naujienas pirmas vieno mygtuko paspaudimu!