Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Ką išgyvena asmenys, kurių artimieji serga sunkiomis, lėtinėmis ligomis? KĄ DARYTI, KAD BŪTŲ LENGVIAU?

Klinikinė psichologė Teresa Sausaitis, dirbanti praktinį darbą su sergančiais žmonėmis, jų artimaisiais bei vedanti krizių ir traumų psichologijos paskaitas KU pasakoja, kad: ,,sunki lėtinė liga sukelia rimtą sergančio žmogaus ir jo šeimos narių gyvenimo krizę. Ligos akivaizdoje keičiasi visų šeimos narių vertybių sistema, gyvenimo ritmas, vaidmenys ir uždaviniai, daugelį dalykų liga priverčia organizuoti kitaip, nei buvo įprasta. Tenka  grumtis su baimės, bejėgiškumo, apgailestavimo ir netikrumo jausmu, ko pasekmėje senka artimųjų psichoemociniai resursai. Todėl ilgainiui, ypač jei nėra išorinės (socialinės) paramos, vis dažniau atsiranda nepasitenkinimas, emocinis nestabilumas, susierzinimas netgi dėl nereikšmingų dalykų.

,,Ligos akivaizdoje keičiasi visų šeimos narių vertybių sistema, gyvenimo ritmas, vaidmenys ir uždaviniai, daugelį dalykų liga priverčia organizuoti kitaip, nei buvo įprasta."

Krizė gali emociškai, dvasiškai, o gal netgi ir fiziškai palaužti žmogų, bet taip pat gali sustiprinti ir subrandinti, padėti atrasti savyje ir aplinkoje naujų resursų. Užsiėmimo metu kalbėsime apie tai, kaip pasirinkti antrą kelią, nes pirmas nereikalauja jokių pastangų. Moksliniai tyrimai rodo, kad artimųjų palaikymas teigiamai įtakoja sergančio žmogaus sveikimo procesą. Tačiau, kad galėtume tinkamai pasirūpinti sergančiuoju, būtina yra pasirūpinti savimi. 

Susitikimo metu (lapkričio 20 d. 17 val. 30 min.):

  • aptarsime visus įmanomus veiksnius (psichologinius, emocinius, dvasinius, socialinius), kurie įtakoja mūsų gebėjimą priimti iššūkius bei perimti situacijos kontrolę į savo rankas;
  • bus paliesta tema ir apie empatijos naudą bei kaip ją lavinti;
  • taip pat kalbėsime apie komunikavimo su sergančiuoju subtilybes, kurios padės abiems pusėms jaustis saugiau;
  • remiantis moksliniais tyrimais bus pristatytas atsparių stresui asmenybių bruožų sąrašas bei galimybės juos lavinti; 
  • taip pat bus pristatyta tam tikrų dorybių ugdymo nauda, siekiant  palengvinti krizės padarinius;
  • kalbėsime apie viltį – kaip ją sustiprinti sau pačiam ir sergančiajam;
  • labai svarbus aspektas yra sergančio žmogaus orumo išsaugojimas. Bus pristatytas orumo terapijos taikymo pavyzdys, kurį nesunkiai  galima bus pritaikyti artimam žmogui, kas abiems pusėms gali suteikti didelį emocinį pasitenkinimą."

Visus norinčius dalyvauti paskaitoje ,,Ką išgyvena asmenys, kurių artimieji serga sunkiomis, lėtinėmis ligomis? Ką daryti, kad būtų lengviau?"kviečiame registruotis, nes vietų skaičius yra ribotas.

Registracija:

Užsiregistravus ir negalint atvykti būtina pranešti ne vėliau nei prieš 24 val.

Bendradarbiaujame:                   plačiau..