Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Įvyko apskrito stalo diskusija „Bendradarbiavimo galimybės siekiant geresnės psichikos sveikatos Klaipėdos mieste“

Psichikos sveikatos gerinimas - tai vienas iš svarbiausių 2019 m. visuomenės sveikatos priežiūros prioritetų. Siekiant kokybiško ir efektyvaus veiklų įgyvendinimo šioje srityje, liepos 3 d. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras inicijavo ir organizavo apskrito stalo diskusiją, kurioje dalyvavo įvairių, klaipėdiečių psichikos sveikata besirūpinančių, įstaigų atstovai. 

Diskusijos metu pristatytos valstybės deleguotos psichikos sveikatos prioriteto gerinimo kryptys ir apžvelgti svarbiausi dokumentai:

  • Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2019 m. balandžio 30 d. įsakymo Nr. V-523 „Dėl bendrojo ugdymo mokyklų darbuotojų gebėjimų visuomenės psichikos sveikatos srityje stiprinimo veiklos tvarkos aprašo patvirtinimo“;
  • Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. sausio 18 d. įsakymo Nr. V-60/V-39 „Dėl ankstyvosios intervencijos programos vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo “;
  • Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. rugsėjo 7 d. įsakymo Nr. V-989 „Dėl Priklausomybės konsultavimo paslaugų rizikingai ir žalingai alkoholį vartojantiems asmenims teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ įgyvendinimo;
  • SAM 2019 m. balandžio 30 d. raštas „Dėl mokymų vietos bendruomenėms organizavimo, mokymai bendruomenėms, kaip atpažinti savižudybių rizikos ženklus ir į juos reaguoti.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2019 m. gegužės 17 d. įsakymo Nr. V-590 „Dėl psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Susitikimo metu taip pat buvo kalbama apie psichikos sveikatos gerinimo veiklų strategiją Klaipėdos krašte, apžvelgiamos jau vykdomos veiklos, aptariami iššūkiai ir gerosios patirtys. Itin gyvos diskusijos virė ieškant kuo įvairesnių ir veiksmingesnių idėjų/ būdų teikiant tiesioginę ir netiesioginę psichologinę pagalbą jaunuoliams, atsižvelgiant į tai, kad šios tikslinės grupės gerovė priklauso ir nuo visos šeimos, ir nuo specialistų, teikiančių pagalbą, savijautos. Didelis dėmesys kreiptas ne tik į mokyklų bendruomenių, įmonių psichikos kompetencijų didinimo klausimus, tačiau kalbėta ir apie savižudybių skaičiaus mažinimo svarbą, galimybes bei problemų sprendimo būdus psichoaktyviųjų medžiagų vartotojų ir jų artimųjų tarpe.

Diskusijos pabaigoje prieita vieningos išvados – Klaipėdos mieste, kaip ir visame pasaulyje, psichikos sveikatos gerinimo sritis yra tikrai tobulintina. Ar teikiamos psichikos sveikatos gerinimo paslaugos veiks efektyviai priklauso nuo daugelio faktorių –srities subtilumo, kurioje, neretai, tik sunkiai, su didele kantrybe, atsidavimu, nuoširdumu, įsiklausymu ir kito supratimu galima pasiekti pakankamai gerų rezultatų. Taip pat svarbu paminėti ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo tinklo vystymo svarbą, nuo kurio tiesiogiai priklauso ir atvejų vadybos sėkmė.

Organizatoriai džiaugiasi produktyviu ir prasmingu susitikimu bei nuoširdžiai dėkoja diskusijos dalyviams - Klaipėdos miesto savivaldybės sveikatos, švietimo, tarpinstitucinio bendradarbiavimo skyrių, Respublikinio priklausomybių ligų centro, Pedagoginės psichologinės ir Klaipėdos apygardos probacijos tarnybų, Karalienės Luizės jaunimo, Socialinės ir psichologinės pagalbos centrų atstovams.

Bendradarbiaujame:                   plačiau..