Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Kvalifikacijos kėlimo seminaras kūno kultūros mokytojams

Vaikų ir paauglių sveikata priklauso nuo aplinkos, gyvensenos, genetinių veiksnių. Lėtinių neinfekcinių lygų išsivystymas nemaža dalimi priklauso nuo žmogaus gyvensenos ypatumų: netinkamos mitybos, menko fizinio aktyvumo, piktnaudžiavimo psichoaktyviomis medžiagomis (alkoholiu, tabako gaminiais, narkotinėmis medžiagomis). Mokslininkai teigia, kad 50 proc, atvejų  žmogaus sveikatos būklė priklauso nuo žmogaus gyvensenos, jo gyvenimo būdo ir gebėjimo išsaugoti sveikatą. Gyvensenai įtakos turi biomedicininiai, socialiniai, kultūriniai, profesiniai veiksniai.Sveika gyvensena yra geros sveikatos sąlyga.

Ypač svarbi sveika gyvensena vaikystėje ir paauglystėje, nes tuo metu sparčiai auga ir vystosi organizmas, o jį gali pažeisti įvairūs rizikos veiksniai. Vaikui paaugus , jo fizinis aktyvumas priklauso ir nuo mokymo proceso organizavimo mokykloje. Pradėjus lankyti mokyklą pasikeičia vaiko gyvenimas. Vaikas mažiau juda, turi daugiau protinio darbo, vaiko gyvenime atsiranda nauja darbotvarkė. Vaikystėje susiformavę fizinio aktyvumo įpročiai ir įgūdžiai yra labai svarbūs.

Š. m. kovo 22 d. „Švyturio“ arenoje vyksiančioje parodoje „Sveikata 2019“ Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai organizuoja kvalifikacijos kėlimo seminarą kūno kultūros mokytojams „ Vaikų ir paauglių sveikos gyvensenos veiksniai: fizinio aktyvumo ypatumai“.

Dr. Kęstutis Bunevičius vaikų sporto klubo ,,Startukas“ įkūrėjas, nuolatinis konferencijų, seminarų dalyvis. Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) mokymų programos „Kids Athletics“ sertifikatuotas specialistas dalinsis žiniomis tema: ,, Vaikų ir suaugusiųjų sveikas fizinis aktyvumas ir pagrindinės laikysenos problemos“. Vaikų, paauglių ir suaugusiųjų fizinio aktyvumo rekomendacijomis, sudominimu ir tikslingo fizinio krūvio parinkimu, motyvacija judėti, sveikatos stiprinimu. Taip pat skaitys paskaitą apie pagrindines laikysenos problemas, tokias kaip plokščiapėdystė, kifozė, lordozė, raumenų disbalansas.  Patars kaip to išvengti ir esant sutrikimams juos koreguoti.

Lietuvos sporto universiteto socialinio ugdymo katedros lektorė Aida Gaižauskienė diskutuos tema: „Vaikų,  turinčiu emocijų ir elgesio sutrikimų, ypatumai ir  korekcijos galimybes per fizinę veiklą“. Diskusijos tikslas - pateikti vaikų, turinčių emocijų ir elgesio sutrikimų (EES) tipus ir sužinoti pagrindines pedagogų bendravimo strategijas kaip koreguoti šių vaikų elgesį per fizinę veiklą. Pedagogai bus supažindinami su vaikų, turinčių emocijų ir elgesio sutrikimų (EES), elgesio ypatumais. Pristatomi  pedagogų bendravimo būdai, padedantys sėkmingai bendrauti su vaikais, turinčiais EES (atvejo analizė).  Aptariamos bendravimo klaidos bei aptariamos vaikų elgesio korekcijos galimybės per kūno kultūros pamokas. Bus pristatyta BASC-2 elgesio vertinimo sistema.

 Norintys dalyvauti seminare registruojasi tik per www.semiplius.lt sistemą.

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..