Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

COVID-19 vakcinos

 

  • Svarbiausia informacija apie vakcinas nuo COVID-19 --->

  • Dažnai užduodami klausimai apie vakcinas nuo COVID-19 -->

  • Klaipėdos m. savivaldybės informacija apie vakcinaciją nuo COVID-19 -->

  • Informacija apie pristatomą vakciną (nuolatos atnaujinama) -->


AKTUALI INFORMACIJA


 

Informacija Klaipėdos miesto senjorams

Rytoj, balandžio 13 d. nuo 9 val. iki 18 val. vakcinacijos centrai Klaipėdoje priims senjorus (65 m. ir vyresnius) vakcinacijai nuo COVID-19 "Pfizer" ir "Moderna" vakcina, gyvos eilės principu.

 

 

Vakcinuotis kviečiamos didelės įmonės

Siekiant plėsti vakcinavimo apimtis nuo ketvirtadienio sudaroma galimybė vakcinuoti įstaigų, įmonių ar organizacijų, kuriose dirba daugiau kaip 100 žmonių, darbuotojus. Vakcinavimas yra nemokamas ir vyksta laisva valia.

 

 

Skiepytis kviečiami mažmeninės prekybos darbuotojai

Sudaryta galimybė pasiskiepyti visiems Klaipėdos m. gyventojams, dirbantiems mažmeninės prekybos įmonėse, kurie vykdydami savo funkcijas kontaktuoja su klientais (kasininkai, salės darbuotojai, apsaugos darbuotojai ir kt.).

 

 

Skiepytis kviečiami švietimo įstaigos darbuotojai ir abiturientai

Sudaryta galimybė pasiskiepyti visiems Klaipėdos m. gyventojams, dirbantiems arba teikiantiems paslaugas švietimo įstaigose bei mokiniams (abiturientams), kurie mokosi vidurinio ugdymo programos baigiamojoje klasėje.

 

 

Atsirado galimybė pasiskiepyti be išankstinės registracijos

Sudaryta išskirtinė galimybė Klaipėdos miesto senjorams pasiskiepyti „AstraZeneca“ vakcina be išankstinės registracijos!

 
 
 

Pakartotinas kvietimas vakcinacijai

Asmenys, nesiregistravę (nepageidavę būti registruoti) skiepytis dėl to, kad pageidavo vakcinos, kurios gydymo įstaiga tuo metu neturėjo, arba neatvykę skiepytis paskirtu laiku, gali iš naujo registruotis arba būti užregistruoti skiepytis.

 

 

Klaipėdoje pradedami skiepyti 65-69 metų asmenys

Pranešame, jog nuo kovo 15 d. pradedama plačiai vykdyti vakcinacija nuo COVID-19 ligos 65-69 metų asmenims.

 

 

Kokių šalutinių poveikių tikėtis po COVID-19 vakcinos?

Prasidėjus vakcinacijos procesui nuo COVID-19 Lietuvoje, nuolat aptarinėjami vakcinų šalutiniai poveikiai. Specialistai ragina pasitikėti oficialiais ir mokslu pagrįstais informacijos šaltiniais, medikais, sveikatos specialistais.

 
 
 

Klaipėdoje pradėti skiepyti 70-74 metų asmenys

Pranešame, jog nuo kovo 8 d. pradėta plačiai vykdyti vakcinacija nuo COVID-19 ligos 70-74 metų asmenims.

 
 
 
 

Į klausimus apie vakcinas atsako gydytojai

Dalinamės medžiaga, kurioje į klausimus apie vakcinaciją atsako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas ir gydytoja Irena Pivoriūnienė.

 

 

 

Klaipėdoje bus pradedami skiepyti vyresnio amžiaus žmonės

Pranešame, jog nuo rytojaus (02-22) pradedama plačiai vykdyti vakcinacija nuo COVID-19 ligos 80 metų ir vyresniems asmenims.

 

 

 

Atnaujintas vakcinacijos planas

Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino visuomenės vakcinacijos nuo COVID-19 planą, atsižvelgdama į farmacijos kompanijų „AstraZeneca“, „BioNTech“ ir „Pfizer“ bei „Moderna“ pateiktus vakcinų pristatymo planus.

 

 

Į Lietuvą ir toliau reguliariai atvyksta vakcinos

Savaitgalį į Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlį pristatyta devinta gamintojo „BioNTech & Pfizer“ vakcinų nuo koronaviruso siunta, kurią sudaro 29 250 vakcinos dozių.

 

 

 

Atnaujintas prioritetų sąrašas vakcinacijai nuo COVID-19

Papildžius vakcinacijos nuo koronaviruso prioritetines grupes vieni pirmųjų įgyti imunitetą galės ir švietimo darbuotojai, karantino metu turintys tiesioginį kontaktą su mokiniais ir dar kelios grupės asmenų.

 

 

Įspėjame - vakcinos nuo COVID-19 neįmanoma įsigyti pačiam!

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba atkreipia dėmesį, kad virtualioje erdvėje privatūs asmenys jau pradėjo siūlyti įsigyti neaiškios kilmės preparatų, neva apsaugančių nuo koronaviruso. Nesusigundykite tokiais pasiūlymais!

 

 

Papildytos prioritetinės grupės vakcinacijai

Atsižvelgiant į specialistų rekomendacijas bei siekiant apsaugoti didžiausią riziką užsikrėsti koronavirusu turinčius gyventojus, sveikatos apsaugos ministro įsakymu buvo papildytos prioritetinės grupės, kurios turėtų būti vakcinuojamos pirmos.

 

 

Nėštumas ir vakcina nuo COVID-19 - suderinama?

Ar nėščiosioms galima skiepytis? Ar rekomenduojama skiepytis planuojant nėštumą? Ar žindančios moterys gali skiepytis? Atsakymus pateikia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė profesorė Rūta Jolanta Nadišauskienė.

 

 

Lietuvą pasiekė šeštoji skiepų nuo COVID-19 siunta

Lėktuvu iš Belgijos į Lietuvą buvo pristatyta šeštoji dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtos vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19 ligos) siunta su 25740 vakcinos dozių.

 

 

Lietuva palaiko aukštus skiepijimo tempus

Lietuva išlieka 5-oje vietoje tarp Europos Sąjungos šalių pagal šalies gyventojų skiepijimo tempus, rodo Europoje veikiančio analizės centro „Politico“ atlikta analizė. Taip pat mūsų šalį pasiekė jau penktoji vakcinų siunta.

 

 

 

Pasitikėjimo linija - praneškite apie vakcinavimo proceso pažeidimus

Pasitikėjimo linija - galima pranešti dėl skiepijimo COVID-19 vakcina prioriteto eilės pažeidimo. Pranešti apie pažeidimus bus galima paskambinus numeriu 8 800 66 004.

 

Apie neigiamą reakciją į skiepą gali pranešti pats

Specialistai primena, kad pranešti apie nepageidaujamą reakciją į vakciną gali pats pacientas, užpildydamas elektroninę Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos pranešimo formą.

 

 

 

Kaip susidaro specifinis imunitetas?

Vakcinos jau daugiau nei du šimtus metų yra laikomos saugiausia ir patikimiausia natūralia sukurta apsauga nuo gyvybei pavojingų užkrečiamųjų ligų. Siekiant kuo greičiau suvaldyti koronaviruso sukeltą pandemiją, labai svarbu skiepytis nuo COVID-19 ligos.

 

 

Užregistruota antroji vakcina nuo COVID-19

Europos vaistų agentūra sausio 6 d. rekomendavo pritarti amerikiečių kompanijos „Moderna“ sukurtos vakcinos nuo COVID-19 ligos sąlyginei registracijai. Vakcinos registracijai tą pačią dieną pritarė ir Europos Komisija.

 

 

Skiepijimo planas Lietuvai

Ekspertų taryba pateikė rekomendacijas, kokia tvarka siūlo skiepyti Lietuvos gyventojus. Atsižvelgiant į šias rekomendacijas, parengtas sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriame numatyta gyventojų skiepijimo tvarka.

 

 

Kodėl COVID-19 vakcina atsirado taip greitai?

Vakcinos kūrimas – sudėtingas procesas, susidedantis net iš kelių etapų ir įprastai užtrunka labai ilgai. Šiemet susidūrus su globalia grėsme – koronaviruso pandemija, vakcinų kūrimo procesas buvo paspartintas sutelkiant visas tuo metu įmanomas pajėgas.

 

 

Dažnai užduodami klausimai apie COVID-19 vakcinas

Lietuvoje, kaip ir kitur Europoje, prasidėjo skiepijimas nuo COVID-19. Ar COVID-19 vakcina saugi? Koks yra vakcinos šalutinis poveikis? Į šiuos ir daug kitų klausimų atsakymus pateikia specialistai.

 

 

Lietuvą pasiekė pirmoji COVID-19 vakcinos siunta

Antrąją Kalėdų dieną Lietuvą pasiekė dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurtos vakcinos pirmoji siunta. Iš viso iš šio gamintojo Lietuva įsigis daugiau nei 1,8 mln. vakcinos dozių.

 

 

Pirmos vakcinos Lietuvoje bus gruodžio 26 d.

Pirmoji vakcinų nuo koronaviruso infekcijos siunta Lietuvą pasieks gruodžio 26 d., skiepijimas prasidės gruodžio 27 d. Vakcinos bus tiekiamos reguliariai, pagal sudarytą grafiką, visoms Europos Sąjungos šalims.

 

 

Informacija apie skiepus - Europos skiepijimo informacijos portale

Visa aktuali informacija apie vakcinavimą nuo koronaviruso infekcijos pradėta teikti Europos skiepijimo informacijos portale. Informacija yra prieinama visomis ES kalbomis, taip pat ir lietuviškai.

 

 

Viskas ką svarbu žinoti apie vakciną nuo COVID-19

Pristatome valstybinės vaistų kontrolės tarnybos, bendradarbiaujančios su Europos vaistų agentūra, parengtą informaciją visuomenei, kurioje atkreipiamas dėmesys į svarbiausius faktus apie COVID-19 vakciną.

 

 

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..