Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programa

 

       Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Klaipėdos miesto ir Neringos savivaldybių pirminiais sveikatos priežiūros centrais vykdo Širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programą, trumpiau vadinamą „Širdies ritmu, kuri yra skirta asmenims sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis ir/ar cukriniu diabetu arba turintiems rizikos veiksnių lemiančių šių ligų atsiradimą.

      „Širdies ritmu programoje gali dalyvauti saugę asmenys, priskiriami širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos grupėms, tačiau šiomis ligomis nesergantys, turintys vieną ar kelis rizikos veiksnius: padidėjusį arterinį kraujo spaudimą, padidėjusią cholesterolio, trigliceridų ar gliukozės koncentraciją kraujyje, antsvorį ar nutukimą, turintys žalingų įpročių.

         Programos metu užsiėmimus veda ir konsultuoja dietistas, psichologas, fizinio aktyvumo specialistas ir gydytojas kardiologas. Norintys dalyvauti programoje turi kreiptis į savo šeimos gydytoją arba į Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biurą. Platesnė informacija tel.: 8 615 16 155 arba el. paštu: vitalija@sveikatosbiuras.lt.

Pasveik be vaistų ir šalutinio poveikio!

 


BIRŽELIO MĖNESIO PROGRAMOS VEIKLOS


 


STRAIPSNIAI


 

Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos įgyvendinimas 2020 m.

Dauguma šią sveikatos stiprinimo programą baigusių dalyvių džiaugiasi pagerėjusia savijauta bei fiziniais kūno rodikliais, sveikesniais mitybos įpročiais, padidėjusiu fiziniu aktyvumu, sumažėjusiu arteriniu kraujo spaudimu.

 

 

Širdimi rūpinkimės iš širdies

COVID-19 pandemijos laikotarpiu širdies ir kraujagyslių sistemos sveikata rūpintis yra daug svarbiau nei kada nors anksčiau. Ne veltui, 2020 m. Pasaulinės širdies dienos šūkis kviečia kovoti su širdies ir kraujagyslių ligomis iš širdies.

 

 

Svarbi informacija esamiems programos „Širdies ritmu“ dalyviams

Sveikatos stiprinimo programa „Širdies ritmu“ nuo šiol bus labiau orientuota į grupinius mokomuosius teorinius ir praktinius užsiėmimus (paskaitos, mankštos ir kt.), sumažės individualių konsultacijų skaičiaus.

 

 

Kviečiame dalyvauti atsinaujinusioje sveikatos stiprinimo programoje

Kviečiame Klaipėdos miesto ir Neringos savivaldybių gyventojus dalyvauti sveikatos stiprinimo programoje „Širdies ritmu“, skirtoje širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto profilaktikai.

 

 

Naudingi patarimai žmonėms, sergantiems širdies iš kraujagyslių ligomis, karantino laikotarpiu

Vyresnio amžiaus asmenys bei sergantieji širdies ir kraujagyslių sistemos ar kitomis lėtinėmis ligomis šiuo metu yra pati pažeidžiamiausia gyventojų grupė,  kuriai, užsikrėtus korono virusu, gali kilti  didelė sunkių komplikacijų rizika.

 

 

Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos įgyvendinimas

Lietuvoje yra vykdoma prevencinė programa siekiant sumažinti gyventojų sergamumą ir mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto. Remiantis kasmetine Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos vykdymo suvestine, 2019 m.  Lietuvoje šią programą baigė 1 311 asmenų, pradėjo – 2 086 asmenys. 

 

Dėmesio verta sveikatos stiprinimo programa

Minint Pasaulinę širdies dieną Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras nori priminti apie kartu su pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigomis vykdomą Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programą.

 
 
 
 

Galbūt jau metas dalyvauti sveikatos stiprinimo programoje?

Sveikatos stiprinimo programą ,,Širdies ritmu“ padeda ne tik pagerinti sveikatą, bet ir susipažinti su naujais žmonėmis, išbandyti naujas fizinio aktyvumo veiklas, dalyvauti įvairiose paskaitose bei renginiuose.

 
 
 
 
 

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..