Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Informacija apie atnaujintą priklausomybės ligų centrų veiklą ir paslaugas

Informuojame, kad nuo 2017 m. lapkričio 1 d. Lietuvoje veikę atskiri penki priklausomybės ligų centrai (Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Panevėžyje ir Šiauliuose) reorganizuoti ir tęsia darbą kaip bendras Respublikinis priklausomybės ligų centras.

Reorganizacijos tikslas – optimizuoti ir suvienodinti gydymo standartus, kad visi žmonės, susiduriantys su priklausomybės ligomis, turėtų galimybę gauti mokslu pagrįstą gydymą ir kokybiškas paslaugas.

Nuo šiol visi pacientai, besikreipiantys su siuntimu iš pirminio lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigos ar psichikos sveikatos centro, ambulatorines ir stacionarines paslaugas gali gauti nemokamai bet kuriame RPLC filiale, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.

Šiandien jau veikia platesnis priklausomybės gydymo paslaugų spektras:

  • „Minesotos“ psichosocialinio gydymo paslauga, dabar nemokamai teikiama jau trijuose filialuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Atsinaujinusi Klaipėdos „Minesota“ laukia pacientų! Registracija į „Minesotos“ programą Klaipėdoje tel. (8 46) 41 50 25.„Minesotos“ programa – tai 28 dienas trunkantis priklausomybės gydymas, grįstas blaivybės motyvacijos stiprinimu, jausmų ir išgyvenimų analize, pozityvaus elgesio ir mąstymo lavinimu. „Minesotoje“ susipažįstama su „12 žingsnių“ principais – kelio į sveikimą taisyklėmis, kurias galima taikyti kasdieniame gyvenime. „Minesotos“ programos dalyviai lankosi individualiuose ir grupiniuose įvairių specialistų (psichiatro, psichologo, ergoterapeutų ir kt.) vedamuose užsiėmimuose, AA (Anoniminių alkoholikų), NA (Narkomanų anonimų) ir AL (Anoniminių lošėjų) grupėse. „Minesotos“ programoje galima gydytis nuo alkoholio, narkotinių medžiagų, azartinių lošimų priklausomybės. Plačiau apie šią programą: filialų telefonais, taip pat telefonu Klaipėdoje (8 46) 32 36 18 ir  http://vplc.lt/psichosocialinis_gydymas.
  • Motyvacinės terapijos paslauga, dabar nemokamai teikiama jau keturiuose filialuose: Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje. Plačiau apie šią programą: http://vplc.lt/stacionari_psichosocialine_reabilitacija

Mokamos paslaugos teikiamos asmeniui pageidaujant gydytis neatskleidžiant asmens tapatybės duomenų ir kitais atvejais, nustatytais RPLC direktoriaus įsakymu,  pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos mokamas paslaugas reglamentuojančius teisės aktus. Informacija apie mokamas paslaugas adresu: www.rplc.lt/mokamos_paslaugos

Visa informacija apie Respublikinio priklausomybės ligų centro teikiamas paslaugas:

www.rplc.lt, www.facebook.com/resplc, el. p.  rplc@rplc.lt

Telefonais:

  • Vilniuje tel. (8 5) 213 7808
  • Kaune tel. (8 37) 33 32 55 
  • Klaipėdoje tel. (8 46) 41 50 25
  • Šiauliuose tel. (8 41) 52 24 88
  • Panevėžyje tel. (8 45) 58 26 73

Bendradarbiaujame:                   plačiau..