Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Ar žinai kam skirta Karštoji linija 1808?


Ar žinai kam skirta Karštoji linija 1808?


Sveikatos apsaugos ministerija pastebi, jog dėl nuolat besikeičiančios epidemiologinės situacijos Karštosios linijos operatoriai per parą sulaukia daugiau kaip 13 tūkst. skambučių. Specialistai primena kokiais atvejais yra tikslinga kreiptis į šią liniją. 

Skambinti į Karštąją liniją 1808 galima, jeigu: reikia užsiregistruoti tyrimui dėl koronaviruso mobiliame punkte, reikalinga konsultacija dėl saviizoliacijos arba konsultacija, kaip elgtis grįžus iš koronaviruso paveiktos šalies. Skambinti į Karštąją liniją galima visoje Lietuvoje visą parą nemokamai iš visų tinklų.

Skambinti NEREIKIA:

  • Prieš planines operacijas - tyrimai atliekami ne mobiliuosiuose punktuose, o poliklinikose arba ligoninėse. Tad dėl koronaviruso tyrimo prieš planinę operaciją  į Karštąją linija skambinti nereikia.

  • Karštąja koronos linija neregistruojami ir žmonės, žinantys, jog turėjo sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirus arba įtariantys, jog galimai galėjo turėti rizikingą kontaktą.  Tokiu atveju reikia savo duomenis pateikti NVSC elektroniniu būdu užpildant anketą čia ir laukti specialisto skambučio dėl tolimesnių veiksmų.

Į mobilius punktus 1808 registruojami žmonės, atitinkantys bent vieną iš šių kriterijų:

  • Jaučiamas bent vienas simptomas, būdingas koronavirusui: kūno temperatūra siekia 37,3 °C ir daugiau, kamuoja gerklės skausmas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės, skonio praradimas ar susilpnėjimas. Papildomi mažiau specifiški simptomai gali būti galvos ir raumenų skausmas, šaltkrėtis, nuovargis, vėmimas ir (ar) viduriavimas.

  • Atlikti pakartotiną tyrimą dėl koronaviruso būtina žmonėms, kurie dėl lengvos koronaviruso formos ambulatoriškai gydėsi namuose. Šiuo atveju pakartotini tyrimai atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus pasveiko. Dėl pakartotinio tyrimo būtinas elektroninis šeimos gydytojo siuntimas tyrimui atlikti.

  • Grįžę iš paveiktų šalių žmonės, nepriklausomai nuo pilietybės.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/ 

Nuotrauka: https://pixabay.com/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..