Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Atnaujintos rekomendacijos darbo organizavimui


Atnaujintos rekomendacijos darbo organizavimui


Sveikatos apsaugos ministerija (toliau SAM) informuoja, jog nuo šiol organizuojant darbą valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose bei jų valdomose įmonėse, turėtų būti taikomos papildomos koronaviruso (COVID-19 ligos) plitimo prevencijos priemonės. Šios priemonės rekomenduojamos ne tik valstybiniam, bet ir privačiam sektoriui. Pagrindinis dėmesys turėtų būti skirtas darbo organizavimui. Rekomenduojama valdyti darbuotojų srautus, o darbuotojams pasireiškus ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiams, jie nedelsiant turėtų būti izoliuojami nuo kitų, vyktų namo, bei vykdytų tolimesnius nurodymus.

Rekomendacijos

  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų bei jų valdomų įmonių vadovai įpareigojami užtikrinti, kad darbuotojai, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai, pavyzdžiui: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan., nedelsiant būtų atskirti nuo kitų darbuotojų ir vyktų namo.
  • Koronaviruso požymius jaučiantiems darbuotojams darbdavys ar jo įgaliotas asmuo turėtų rekomenduoti konsultuotis Karštąja koronaviruso linija trumpuoju telefono numeriu 1808 arba pasitarti su savo šeimos gydytoju.
  • Viešojo sektoriaus vadovai įpareigojami, esant galimybei, organizuoti darbą pamainomis, brigadomis, grupėmis – taip, kad  darbuotojai iš skirtingų grupių tarpusavyje nekontaktuotų. Skirtingoms darbuotojų grupėms turėtų būti taikomas skirtingas darbo pradžios, pabaigos ir pietų pertraukos laikas.
  • Rekomenduojama laikytis grupių atskyrimo principo. Tai ypač svarbu tam, kad įmonėje įvykus koronaviruso protrūkiui, specialistams būtų lengva atsekti visus vienoje pamainoje ar grupėje dirbusius asmenis ir būtų užkirstas kelias tolimesniam koronaviruso plitimui. Darbovietėse turėtų būti užtikrinama, kad skirtingose pamainose, grupėse ir brigadose dirbantys asmenys neturėtų kontakto bendro naudojimo patalpose (pvz., poilsio, valgymo, rūkymo vietose).
  • Posėdžiai, pasitarimai ir susirinkimai, esant galimybei, turėtų būti organizuojami nuotoliniu būdu. Jeigu jie vyksta gyvai, turėtų būti dėvimos nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonės (veido kaukės, respiratoriai ar kt.).
  • Darbuotojų vežimas į ar iš darbo turėtų būti organizuojamas taip, kad transporto priemonėse nebūtų asmenų iš skirtingų pamainų, grupių ar brigadų.
  • Prie įėjimo į įstaigą pateikti informaciją apie lankytojų asmens higienos laikymosi būtinybę ir privalomą veido apsaugos priemonių dėvėjimą.
  • Nuolatos vėdinti patalpas ir valyti dažnai liečiamus paviršius.

Su sprendimu galite susipažinti čia. 

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/

Nuotrauka: https://pixabay.com/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..