Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Dalyvaukite "Nacionalinės Eko lenktynės" žaidime


Dalyvaukite "Nacionalinės Eko lenktynės" žaidime


Grąžinti verta (www.grazintiverta.lt) kviečia užsiregistruoti ir žaisti „Nacionalines Eko lenktynes". Nuo šiol vienkartines pakuotes perdirbk į užstatą, o žinias į daugybę prizų! „Nacionalinės Eko lenktynės“ – tai išmanioji viktorina tavo telefone, kurioje sudalyvauti gali, jei esi atsakingas ir grąžini vienkartines pakuotes į taromatą. Žaidime jau dalyvauja daugiau kaip 1100 žmonių!

Kaip dalyvauti?

1. Priduok tuščias pakuotes į taromatą ir pasiimk taromato išduotą kvitą. Prieš atsiimdamas užstatą, gautą kvitą nusifotografuok.
2. Parsisiųsk programėlę „Nacionalinės Eko lenktynės“ ir užsiregistruok. Skenuok kvito brūkšninį kodą ir pradėk žaidimą.
3. Atsakyk į klausimus ir pasiimk įvairiausių prizų – nuo nerūdijančio plieno šiaudelių iki elektrinių paspirtukų.

Susidomėjai? Siųskis programėlę į savo išmanųjį telefoną ir dalyvauk!

Kas vyksta aplink?

  • Šalyje jau atidaryta nauja perdirbimo gamykla, kuriai veikti nesutrukdė net karantinas. Joje planuojama per ateinančius metus perdirbti net 18 tūkst. tonų panaudotų pakuočių ir pagaminti 15 tūkst. tonų vertingos žaliavos – plastikinių dribsnių (skamba skaniai, bet tai tik plastiko granulės), iš kurių vėliau gali būti gaminami įvairūs produktai.
  • Primename,  jog perdirbant, o ne gaminant pakuotes iš priminių žaliavų, sutaupoma energijos ir sumažinama taršos. Deja, mažai kur tiksliai arba teisingai įvardijama, kiek iš tikrųjų naudos atneša jūsų perdirbtų pakuočių prikėlimas naujam gyvenimui. USAD duomenimis gaminiui iš perdirbto plastiko pagaminti sunaudojama net 76 proc. mažiau energijos, o perdirbus toną jūsų grąžinto plastiko į atmosferą neišleidžiama 1,7 t CO2 (anglies dvideginio).Tai yra milžiniški ir gamtai svarbūs skaičiai. 
  • Praėjusių metų duomenimis, lietuviai perdirbti grąžino net 92% vienkartinių pakuočių! 11,9 tonų mažiau šiukšlių bei tonomis mažiau oro taršos. 
  • Nuo užstato sistemos įvedimo Lietuvoje pradžios 2016 m., jūs grąžinote daugiau nei 2,22 milijardo vienkartinių pakuočių! Jei jas visas sudėtume vieną ant kitos, jų aukštis siektų beveik 254 000 kilometrų, o tai reiškia, jog 2021 m. turėtume pasiekti mėnulį.

Dėkojame, kad rūpinatės aplinka!

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: https://grazintiverta.lt/

Nuotrauka: https://grazintiverta.lt/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..