Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Europos judumo savaitė džiugino renginių gausa

Rugsėjo 16–22 d. Europoje buvo minima didžiausia tvaraus judumo kampanija pasaulyje – Europos judumo savaitė. Šios iniciatyvos tikslas – skatinti gyventojus rinktis netaršų ekologišką transportą, daugiau vaikščioti pėsčiomis, važiuoti dviračiu ar naudotis viešuoju transportu. 2018 metų Europos judumo savaitės tema – pasirink ir judėk. Klaipėdos miesto savivaldybė kartu su kitomis miesto įstaigomis visą savaitę skatino gyventojus daugiau judėti, rinktis ekologiškas transporto priemones, prisidėti prie oro taršos ir triukšmo mažinimo bei eismo saugumo gerinimo, aplinkos tausojimo, prisijungti prie įvairių renginių, kurių minėtu laikotarpiu buvo iš tiesų gausu.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, kaip ir kasmet, prie šios prasmingos iniciatyvos prisidėjo sveikatinimo renginių įvairove ir gausa. Uostamiesčio gyventojai ir svečiai buvo laukiami įvairiose mankštose su treniruočių volais, slystančiais kilimėliais, elastinėmis juostomis ir kitu inventoriumi, senjorai buvo pakviesti prisijungti prie senjorų vaikščiojimo grupės po atviru dangumi, kūdikių besilaukiančios ar jau mažylius auginančios mamos buvo kviečiamos į mankštas nėščiosioms ar mankštas su kūdikiu. Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programoje dalyvaujantiems asmenims buvo organizuojamos specialios mankštos, o ekskursija dviračiais po centrinę Klaipėdą „Klaipėda – sveikas miestas“ kvietė besidominčius uostamiesčio istorija prisijungti prie aktyvaus pažintinio vakaro ir iš profesionalių gidžių išgirsti daugiau apie savo miestą. Taip pat visą savaitę vyko nuotraukų konkursas „Pasirink ir judėk“, kurio metu visuomenė buvo kviečiama dalintis savo alternatyvaus judėjimo į darbą ar po miestą nuotraukomis bei įspūdžiais. Šio konkurso nugalėtojai Aplinkos ministerijos įsteigtais prizais bus apdovanoti spalio 1 d.

Rugsėjo 19 d., siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į saugų eismą, trijose Klaipėdos miesto vietose (prie Taikos pr.–Kauno g., Liepų g.–Herkaus Manto g. ir Herkaus Manto g.–Lietuvininkų a. sankryžų) visuomenės sveikatos specialistai kartu su policijos pareigūnais visiems nemokamai dalijo atšvaitus, kad visuomenė būtų matoma ir saugi tamsiuoju paros metu. Iš viso išdalinta 3000 atšvaitų. Viena iš ryškesnių šios savaitės iniciatyvų – rugsėjo 21 d. vykusi akcija „Diena be automobilio“. Šia akcija stengtasi atkreipti gyventojų dėmesį į neigiamą transporto priemonių poveikį aplinkai ir žmogaus sveikatai bei paskatinti dažniau rinktis viešąjį transportą ar dviratį vietoj automobilio, padėti miestiečiams įvertinti, koks būdas keliauti piko metu yra optimalus. Taip pat šią dieną visi klaipėdiečiai, atsisakę automobilių, galėjo nemokamai važiuoti viešuoju transportu mieste. Klaipėdoje minimos Judumo savaitės finaliniu akcentu jau tradiciškai tapo studentų lenktynės, kurios vyko rugsėjo 21-osios ryte pagrindine uostamiesčio gatve nuo prekybos centro „BIG“ iki Klaipėdos universiteto. Studentai nurodytame maršrute lenktyniavo asmeniniu automobiliu, elektromobiliu, autobusu, dviračiu ir bėgte. Šių lenktynių tikslas – vertinant miesto transporto infrastruktūros būklę ir jos patogumą skirtingoms transporto rūšims, paskatinti miesto gyventojus rinktis ekologiškesnes, sveikesnes ir efektyvesnes transporto priemones.

Uostamiesčio ugdymo įstaigos taip pat aktyviai prisidėjo prie Europos judumo savaitės renginių. Ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose buvo organizuotos įvairios mankštos, judriosios pertraukos, estafetės, pristatytas šiaurietiškasis ėjimas, organizuoti žygiai, orientacinės varžybos, paskaitos apie fizinio aktyvumo svarbą ir naudą žmogaus organizmui, aplinkos taršą, saugų eismą, alternatyvius susisiekimo būdus, stenduose pateikta informacija mokyklų bendruomenėms, organizuota akcija „Į darbą, mokyklą ar darželį – be automobilio“, atlikta kūno kompozicijos analizė ir teiktos konsultacijos.

Iš viso šiais metais prie bendro miesto renginių plano prisijungė 38 uostamiesčio įstaigos, įvyko 115 įvairiausių renginių. Organizatoriai džiaugiasi sėkmingai pavykusiais renginiais ir dideliu gyventojų susidomėjimu, tai leidžia manyti, jog visuomenė darosi vis sąmoningesnė ir mielai renkasi sveikesnį gyvenimo būdą, o įstaigos, dirbančios gyventojų sveikatos labui, eina teisingu keliu.

Bendradarbiaujame:                   plačiau..