Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Gegužės 6-oji - Tarptautinė diena be dietų

     Mūsų gyvenime išvaizda užima svarbią vietą, juk vienas iš pirmųjų dalykų, kurį pastebi kiti ar net mes patys pažvelgę į save, tai mūsų išorė: kūno sudėjimas, plaukų spalva ar veido forma. Kiekvienas iš mūsų stengiamės atrodyti kiek tik įmanoma geriau, koreguodami savo išvaizdą: laikomės dietų, dėvime tik figūrai tinkančius drabužius, keičiame šukuoseną. Mūsų pokyčiai vyksta dėl visuomenės iškeltų reikalavimų, kur ypač paskutiniu metu pabrėžiama išvaizdos svarba. Modernioje visuomenėje nemažai dėmesio yra skiriama tobulo kūno vaizdiniui, kuris siejamas su grožio idealais, stereotipiniais įvaizdžiais, daugiausiai formuojamus socialinės ir kultūrinės aplinkos. Dažnai apie antsvorį turintį žmogų galvojama, jog jis yra apsileidęs, silpnas ar stokojantis asmeninės drausmės. Tačiau perdėtas tobulų kūno linijų siekimas dažnai sukelia neigiamų padarinių sveikatai. Dėl tokio požiūrio keičiasi valgymo elgesys, kuris pasireiškia probleminiu valgymu, netinkamu požiūriu į mitybą, savo kūną, kelia daug emocinių, psichologinių problemų ir palaipsniui veda prie valgymo sutrikimų. Valgymo sutrikimai dažniausiai vystosi pagal tipišką modelį, kuris pasireiškia šiomis pasikartojančiomis charakteristikomis: sutrikęs valgymo elgesys, nepasitenkinimas savo kūnu, siekis kontroliuoti savo kūno svorį. Dažniausiai pasitaikantys valgymo sutrikimai yra nervinė anoreksija ir nervinė bulimija.

  • Kas 62 minutes miršta bent vienas žmogus dėl valgymo sutrikimų sukeltų padarinių.
  • Iš visų psichinių ligų didžiausias mirštamumas yra dėl valgymo sutrikimų.
  • 13 % moterų, vyresnių nei 50 metų, turi valgymo sutrikimų.
  • Valgymo sutrikimai paveikia visas rases ir etnines grupes.
  • Genetika, aplinkos veiksniai ir asmenybės bruožai kartu sukuria valgymo sutrikimų riziką.

      „Yra tik du būdai gyventi. Vienas – galvoti, jog stebuklų nebūna. Kitas – galvoti, jog viskas yra stebuklas“. Šiais Alberto Enšteino žodžiais norime priminti, jog kiekvienas iš Jūsų esate gražus žmogus, gyvenimo stebuklas. Mes esame visi skirtingi ir individualūs, tiek išvaizda, tiek būdo bruožais, tačiau dažnai neugdome meilės sau pačiam.

       Minint Tarptautinę dieną be dietų, raginame visus pozityviai pažvelgti į savo kūno formas ir visą išvaizdą, suvokti, kad tik sveikoje sieloje ir turint sveiką protą gali būti sveikas požiūris į save patį.

 

     Jeigu turite klausimų dėl savo mitybos, o galbūt reikia patarimo - susisiekime!

       urte@sveikatosbiuras.lt ; Mob. Tel. +37064093346

 

Šaltiniai:

1. https://anad.org/education-and-awareness/about-eating-disorders/eating-disorders-statistics/

2. Herpertz-Dahlmann B, Dempfle A, Konrad K, Klasen F, Ravens-Sieberer U, Group BS. Eating disorder symptoms do not just disappear: the implications of adolescent eating-disordered behaviour for body weight and mental health in young adulthood. European Child & Adolescent Psychiatry.2015;24(6):675–684

Iliustracija: freepik.com

Bendradarbiaujame:                   plačiau..