Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikata

Atlikus 2017 m. Klaipėdos miesto ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų profilaktinių sveikatos duomenų analizę, paaiškėjo, kad svarbiausios vaikų sveikatos problemos išlieka tos pačios, kaip ir praėjusiais metais: regėjimo sutrikimai, simptomai ir nenormalūs klinikiniai bei laboratoriniai radiniai,  įgimtos formavimosi ydos, kvėpavimo sistemos bei psichikos ir elgesio sutrikimai.

Vaikų sveikatos būklės analizės rezultatai rodo, jog visiškai sveiki yra tik 14,4 proc. ikimokyklines ugdymo įstaigas lankantys vaikai (visiškai sveikas vaikas yra toks, kuris neturi jokio sutrikimo bei nustatytos diagnozės), didžiausia tokių vaikų dalis yra lopšelio grupėse – beveik kas penktas vaikas (19,1 proc.). Dažniausiai mažiesiems klaipėdiečiams nustatomi regėjimo sutrikimai (58 proc.), simptomai, požymiai ir nenormalūs klinikiniai radiniai (34,5 proc.), įgimtos formavimosi ydos (18,5 proc.), kvėpavimo sistemos (12 proc.) bei psichikos ir elgesio (12 proc.) sutrikimai.

Dažniausiai regos sutrikimai buvo diagnozuoti priešmokyklinio ugdymo grupės (šešiamečiams) vaikams. Daugiausiai pakitimų ir nenormalių klinikinių bei laboratorinių radinių, iš kurių dominuoja širdies ūžesiai ir širdies tonai, taip pat nustatyta priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams. Daugiausia įgimtų formavimosi ydų (atvira arba išlikusi ovalinė anga, prieširdžių pertvaros defektai, įgimta plokščia pėda) turi lopšelio grupės vaikai. Kvėpavimo sistemos ligos, iš kurių pagrindinės tonzilių ir adenoidų ligos, rinitas, astma, dažniausiai diagnozuotos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams. Daugiausia psichikos ir elgesio sutrikimų, iš kurių dominuoja kalbos ir kalbėjimo raidos sutrikimai, turi darželio grupės vaikai. Su antsvorio problemomis susiduria 1,7 proc. Klaipėdos miesto ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų, o 0,2 proc. yra nutukę.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, jog kasmetiniai vaiko sveikatos tikrinimai padeda laiku diagnozuoti ligas ir sutrikimus bei jų išvengti. Nuolat profilaktiškai tikrinant vaiko sveikatą galima stebėti, ar jo būklė atitinka būdingas jo amžiaus augimo ir vystymosi normas. Nustačius pakitimus, reikia imtis veiksmingų priemonių sveikatos problemoms spręsti.

Bendradarbiaujame:                   plačiau..