Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Įvyko konferencija „Saugūs miestai be narkotikų: prevencija, apsauga, policijos veikla“

Birželio 12-13 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (Kaunas) įvyko 24-oji konferencija „Saugūs miestai be narkotikų: prevencija, apsauga, policijos veikla“, kurią organizavo tarptautinė organizacija ECAD (angl. European Cities Against Drugs – Europos miestai prieš narkotikus) bei Kauno miesto savivaldybė.

ECAD – tai pagrindinė Europos organizacija, kovojanti už Europą be narkotikų ir dedanti pastangas, kad užkirstų kelią plisti narkotinėms medžiagoms. ECAD miestų tinklui priklauso Klaipėda, Vilnius ir Kaunas. Klaipėdoje ECAD iniciatyva nuo 2006 metų vykdomos 15-16 metų mokinių apklausos, kuriomis siekiama ištirti socialinės aplinkos poveikį paaugliams, sužinoti psichoaktyvių medžiagų vartojimo paplitimą. Konferencijos dalyviai galėjo rinktis iš kelių paraleliai vykusių seminarų. Seminaro „Sėkmingas Islandijos modelis: ar įmanoma jį pakartoti?“ metu buvo dalijamasi gerąja Islandijos patirtimi, vykdant jaunimo žalingų įpročių prevenciją. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro l.e.p. visuomenės sveikatos projektų ir stebėsenos skyriaus vedėja Laura Kubiliutė pristatė 2006-2016 metais Klaipėdos mieste vykdytų tyrimų duomenis.

Konferencijoje pranešimus apie kovą su organizuotu nusikalstamumu ir prekybą nelegaliomis narkotinėmis medžiagomis skaitė bei praktiniais veiklos aspektais dalijosi Europolo, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (OSCE), Europos regiono Narkotikų kontrolės administracijos (DEA), Švedijos nacionalinio tyrimų biuro atstovai. Buvo diskutuojama, kokių prevencijos priemonių reikia imtis, kad gyventume miestuose be narkotikų, kaip to pasiekti bendradarbiaujant įvairiems sektoriams.

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..