Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinaciniame centre startavo jaunimui skirta svorio mažinimo programa "Lieknėk sveikai!"

Klaipėdos universitete įsikūrusiame Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (toliau - JPSPP) koordinaciniame centre vasario 4 d. startavo svorio mažinimo programa "Lieknėk sveikai!", skirta jaunimui, kurių amžius yra nuo 14 iki 29 metų.

Programos trukmė - 2 mėn. Per šį laikotarpį specialistai (visuomenės sveikatos specialistas, dietistas, psichologas) planuoja 8 susitikimus su jaunuoliais, kurių metu bus kalbama - diskutuojama tokiomis temomis: "Sveikos mitybos pagrindai. Kaip pradėti sveikai maitintis?", "Mitybos įpročių vertinimas. Kodėl kilogramai nekrenta?", "Dėmesingas valgymas. Kaip išvengti persivalgymo?", "Dietos. Mitai ir faktai", "Kaip išlaikyti motyvaciją pokyčių metu?", "Kaip išlaikyti numestą svorį?" . Taip pat numatyta nemažai laiko skirti ir išvaizdos/ įvaizdžio klausimams aptarti (kas iš tiesų yra gražus žmogus? kokią įtaką mūsų išvaizdai daro reklama? ar iš tiesų svarbiausi tik išoriniai dalykai?). Tiesa, programos metu numatyta paliesti ir fizinio aktyvumo temą. Specialistai konsultuos kaip pradėti sportuoti, kaip pasirinkti tinkamą fizinį krūvį, nepakenkiant sau. Dar keletas susitikimų numatyta po 3 ir 6 mėnesių, kurių metu programos dalyviai bus sveriami, aptariami nauji jų mitybos įpročiai, sunkumai, su kuriais teko susidurti ir t.t.

Programos tikslas - padėti jaunam žmogui, turinčiam antsvorio, suvokti kas yra sveikas gyvenimo būdas, kaip reikėtų maitintis, nežalojant savo organizmo, kokius maisto produktus rinktis, kad šie nepavirstų papildomais kilogramais ir t.t. Programoje dalyvauti sutikę asmenys paskaitų - diskusijų metu sukauptas žinias įgyvendins praktiškai (atliks namų darbus): rinksis sveikesnius maisto produktus, mokysis skaičiuoti kalorijas, pildys maitinimosi savikontrolės dienyną, sotumo/ alkio skalę ir t.t.

Programos metu individualūs mitybos planai nebus sudarinėjami.

Šiuo metu programoje dalyvauja 12 moksleivių. Nauja programa startuos  balandžio mėnesį. Vietų skaičius ribotas, tad norintys sudalyvauti programoje jau gali registruotis žemiau nurodytais kontaktais:

Mob. tel.: 864093341, el. p. gintare@sveikatosbiuras

Nepilnamečiai jaunuoliai programoje dalyvauti gali tik turėdami tėvų/ globėjų sutikimą.

JPSPP koordinaciniame centre visos veiklos vykdomos įgyvendinant projektą "Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų modelio diegimas Klaipėdos miesto savivaldybėje"

Bendradarbiaujame:                   plačiau..