Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Karantinas skelbiamas dar 12-oje savivaldybių


Karantinas skelbiamas dar 12-oje savivaldybių


Atsižvelgdama į tarptautinių organizacijų rekomendacijas, Vyriausybė nutarė šalies savivaldybes suskirstyti pagal koronaviruso rodiklius į spalvų grupes – žalią, geltoną ir raudoną. Skirtingos spalvos reiškia skirtingas gyventojams teikiamas rekomendacijas kovoje su koronavirusu, tad dar 12-os savivaldybikų laukia karantinas, o Raseiniams jis ir toliau pratęsiamas. Skirtymas šalyje įsigalios nuo pirmadienio, t.y. spalio 26 dienos.

Savivaldybės bus vertinamos, pasitelkiant tris kriterijus: 14 dienų sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų, teigiamų tyrimų procentinę dalį tarp atliktų tyrimų per 7 dienas ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais / židiniais procentinę dalį per 7 dienas.

Atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę koronaviruso situaciją, siūloma skelbti karantiną Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybių teritorijose. Tikimasi, jog karantino paskelbimas leis sustiprinti COVID-19 ligos profilaktikos ir kontrolės valdymą ir užtikrins ribojimo priemonių taikymą. Planuojama karantino režimo trukmė – nuo 2020 m. spalio 26 d. 00:00 val. iki 2020 m. lapkričio 9 d. 24:00 val.

Žalia grupė

Žaliai grupei priskiriama, kai į ją patenkančiose savivaldybėse koronaviruso pavojaus lygis yra žemas, o šį kriterijų atitinkančioms savivaldybėms – nebūtina taikyti papildomų ribojimų. Į žalią zoną pateks savivaldybės, kuriose sergamumas mažesnis negu 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų bei teigiamų tyrimų procentas per savaitę yra mažesnis negu 4 proc. Manoma, kad šiose zonose koronaviruso plitimas yra valdomas ir taikomos priemonės tinkamos. 

Geltona grupė

Geltonai grupei priskiriama, kai sergamumas neviršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – lygus arba didesnis negu 4 proc. arba sergamumas 25-150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – mažiau kaip 4 proc. Geltonojoje zonoje esančioms savivaldybėms būtų teikiamos individualios rekomendacijos dėl saugos priemonių įvedimo. 

Raudona grupė

Ši zona laikoma pavojingiausia zona. Joje esančioms savivaldybėms reikės ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir bus sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo. Raudonai grupei priskiriama, kai sergamumas viršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, teigiamų testų - 4 proc. ir daugiau, o atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, arba tos, kuriose sergamumas bus didesnis negu 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, t.y. savivaldybėje turi būti registruota ne mažiau kaip 10 atvejų per savaitę.

  • Raudonoje zonoje atsidūrusioms savivaldybėms įvedamas karantinas.
  • Bus ribojamas tarpmiestinio ir priemiestinio viešojo transporto intensyvumas.
  • Asmenys viešoje vietoje turės būti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius.
  • Vyresni nei 6 metų vaikai turi dėvėti kaukes.
  • Valstybės ir savivaldybių institucijose darbas turės būti organizuojamas ir gyventojai aptarnaujami nuotoliniu arba daliniu nuotoliniu būdu.
  • Prekybos vietose ribojamas lankytojų skaičius.
  • Bus draudžiamas pacientų lankymas ligoninėse, išskyrus terminalinės būklės pacientų, pacientų iki 14 metų ir gimdyvių lankymas.
  • Draudžiamas gyventojų lankymas visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.
  • Rekomenduojama religinėms bendruomenėms apeigas organizuoti vengiant susibūrimų arba jų visai atsisakyti.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/ 

Nuotrauka: www.lrt.lt

Bendradarbiaujame:                   plačiau..