Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Keičiasi reikalavimai atvykstantiems į Lietuvą

 


Keičiasi reikalavimai atvykstantiems į Lietuvą


Nuo šio į Lietuvą bus leidžiama atvykti visiems Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės (toliau EEA) piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims. Tačiau atvykę iš tų šalių, kur sergamumas COVID-19 infekcija viršija 16 atvejų 100 tūkstančių gyventojų ribą, reikės 14 dienų praleisti izoliacijoje. Šis sprendimas priimtas rugpjūčio 17 dieną.

Pasikeitimai

Užsieniečiai, atvykdami į Lietuvos Respubliką iš paveiktų šalių (kuriose COVID-19 infekcija siekia 25 atvejus 100 tūkst gyventojų), privalės turėti ne vėliau kaip per paskutines tris paras atlikto koronaviruso infekcijos tyrimo neigiamą atsakymą. Taip pat jiems bus privalu laikytis kitų valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų izoliacijos sąlygų. Trečiosioms šalims taikytos taisyklės nesikeičia ir išlieka tos pačios, kurios ir galiojo iki šios dienos - privaloma registracija per 24 val.  NVSC, taikoma 14 dienų izoliacija ir atliekamas COVID-19 tyrimas. 

Visi asmenys, atvykstantys oro ar jūrų transportu, yra registruojami jiems dar nepalikus oro ar jūrų uosto teritorijos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) darbuotojų, o atvykstantys žemės transportu yra įpareigoti ne vėliau kaip per 12 valandų nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką momento užsiregistruoti NVSC.

Panaikinus draudimą EEA piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims atvykti į Lietuvos Respubliką, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas nebetvirtins sąrašo valstybių, iš kurių draudžiama / leidžiama atvykti.  Visiems grįžusiems ar atvykusiems į Lietuvos Respubliką asmenims (tiek piliečiams, tiek užsieniečiams) izoliacija bus  taikoma vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro tvirtinamu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašu.

„Testą COVID-19 infekcijai nustatyti būtina bus atlikti toje valstybėje, iš kurios atvykstama, ir tas atsakymas turės būti neigiamas bei galiojantis 72 valandas“, – sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Išvykti iš šalies Lietuvos piliečiams ir toliau leidžiama, tačiau gyventojai perspėjami, kad kitose valstybėse yra daug susirgimo atvejų, o grįžus gali būti privaloma ne tik saviizoliacija, bet ir COVID-19 testas – jeigu valstybė viršys 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų ribą, lietuviams COVID-19 testus bus privalu atlikti Lietuvoje.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/

Nuotrauka: https://pixabay.com/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..