Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Klaipėdiečiai per mėnesį įveikė beveik 20 tūkst. kilometrų

Visą gegužės mėnesį uostamiesčio gyventojai mynė pedalus už Klaipėdą. Jau ketvirtą kartą dalyvaudami tarptautiniame projekte „Europos dviračių iššūkis“ klaipėdiečiai varžėsi, kas iš 52 projekte dalyvaujančių Europos miestų nuvažiuos daugiau kilometrų. Šiais metais iššūkį priėmė 153 Klaipėdos dviratininkai mėgėjai, kurie viso numynė 18 374,2 km. Klaipėdos komandai atiteko garbinga 24 vieta pagal nuvažiuotų kilometrų skaičių tūkstančiui gyventojų.

Skatindami klaipėdiečius dalyvauti šiame iššūkyje, buvo sukurti išskirtiniai maršrutai-žemėlapiai po centrinę, šiaurinę bei pietinę miesto dalis. Žemėlapiai buvo dalinami mieste bei Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure (Klaipėdos VSB). Elektroninė maršrutų-žemėlapių versija buvo patalpinta Klaipėdos VSB internetinėje svetainėje bei „Facebook“ sukurtoje grupėje „Minam už Klaipėdą! Europos dviračių iššūkis“.

Taipogi miestiečiai buvo kviečiami dalyvauti konkurse, kuriame jie buvo skatinami pasirinkti vieną iš trijų minėtų maršrutų, nusifotografuoti prie trijų pasirinktų objektų pasirinktame maršrute ir nuotraukas įkelti į „Facebook“ grupę  „Minam už Klaipėdą! Europos dviračių iššūkis“. Visi dalyvavę šiame konkurse buvo apdovanoti Klaipėdos VSB dovanomis.

Tiems, kurie nemėgsta minti vieni ir norėjo labiau pažinti Klaipėdos miestą bei jo istorinius simbolius, buvo organizuotos tris ekskursijos: viena po centrinę ir dvi po šiaurinę miesto dalis, kurių metu patyrusios gidės saugiai pravedė dviratininkus išskirtiniais maršrutais. Dalyviai turėjo galimybę išklausyti istorinių ir įdomių nūdienos faktų bei aktyviai praleisti laisvalaikį. Pedalus už Klaipėdą mynė įvairiausių profesijų ir amžiaus atstovai, prie tarptautinio projekto prisijungė mokiniai, studentai, mokytojai, ikimokyklinių įstaigų darbuotojai, įvairios miesto įmonės, įstaigos ir organizacijos. Prie Klaipėdos miesto rezultatų aktyviausiai prisidėjo šios komandos: dviračių entuziastų klubai „Pajūrio dviratininkų bendruomenė“ (5 561,4 km), T CLUB (4 817,5 km), “Klaipėdos dviratininkų grupė” (1 837 km), įmonė „AD REM LEZ“ (1 719,4 km), Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras (1 193,2 km) ir Klaipėdos „Gilijos“ pagrindinė mokykla (1 193,3 km).

Važiuojantieji įveiktą atstumą fiksavo specialiai išmaniesiems telefonams sukurta programėle „Naviki“ arba rankiniu būdu. Visi klaipėdiečių, kaip ir kitų Europos miestų dalyvių, rezultatai buvo sumuojami – kiekvienu važiavimu buvo siekiama pagerinti važiavimo rezultatus.

Šio projekto tikslas – paskatinti Klaipėdos miesto gyventojus dažniau rinktis aplinkai draugišką judėjimo priemonę – dviratį – bei pasirūpinti savo sveikata.

Projektą finansavo Klaipėdos miesto savivaldybė iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos, informacijos sklaida rūpinosi Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras.

Bendradarbiaujame:                   plačiau..