Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Klaipėdoje sumažėjo per didelį kūno svorį turinčių mokyklinio amžiaus vaikų

Klaipėdos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kasmet vykdo mokyklinio amžiaus vaikų sveikatos stebėseną. Mokiniai iki 18 metų kasmet privalo profilaktiškai tikrintis sveikatą ir ugdymo įstaigai pateikti vaiko sveikatos pažymėjimą. Mokinių profilaktinių sveikatos duomenų analizei atlikti naudojama Higienos instituto įdiegta Vaikų sveikatos stebėsenos informacinė sistema (VSS IS).

Išanalizavus 2018 m. mokinių sveikatos būklės duomenis paaiškėjo, kad didžioji dalis (93,1 proc.) uostamiesčio mokinių ugdymo procese galėjo dalyvauti be jokių apribojimų. Klaipėdoje sumažėjo per didelį kūno svorį turinčių vaikų – 2017 m. antsvoris ir nutukimas nustatytas 21,1 proc., o 2018 m. – 14,9 proc. mokinių.

Svarbiausia mokinių sveikatos problema, kaip ir praėjusiais metais, išlieka regos sutrikimai, jie diagnozuoti 57,6 proc. vaikų. Taip pat paplitę ir kitų organų sistemų sutrikimai: kraujotakos sistemos (50,6 proc.), skeleto ir raumenų sistemos (20,8 proc.). Diagnozuotų regėjimo sutrikimų atvejų struktūroje dominuoja toliaregystė, trumparegystė ir astigmatizmas, kraujotakos sistemos – širdies ūžesiai ir širdies tonai, skeleto ir raumenų sistemos – vaikų ir jaunatvinė idiopatinė skoliozė.

Nustatyta, kad sveikus dantis (nepažeistus ėduonies, neplombuotus ir neišrautus) turėjo kas penktas sveikatą pasitikrinęs mokinys. Vaikų dantų būklei vertinti naudojamas dantų ėduonies intensyvumo rodiklis, kuris išreiškiamas ėduonies pažeistų dantų skaičiumi, tenkančiu vienam asmeniui. 2018 metais Klaipėdos miesto mokinių ėduonies intensyvumo rodiklis buvo vidutinis – 3,6. Pavienių dantų sąkandžio patologija nustatyta 21,2 proc., o žandikaulių patologija – 18,1 proc. vaikų. Daugiausia mokinių, turinčių pavienių dantų sąkandžio patologijų, mokosi 7 klasėje, o turinčių žandikaulių patologijų – 4 klasėje.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, jog kasmetiniai vaiko sveikatos patikrinimai padeda laiku diagnozuoti ligas ir sutrikimus bei jų išvengti. Kasmet profilaktiškai tikrinant mokinio sveikatą galima stebėti, ar jo būklė atitinka būdingas jo amžiaus augimo ir vystymosi normas. Nustačius pakitimus, reikia imtis veiksmingų priemonių vaiko sveikatos problemoms spręsti.

Bendradarbiaujame:                   plačiau..