Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Klaipėdos viešojo transporto vairuotojų mokymai

Klaipėdos viešojo transporto vairuotojų mokymai


Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras kartu su Všį „Klaipėdos keleivinis transportas“ organizuoja teorinius ir praktinius mokymus autobusų vairuotojams temomis ,,Streso ir konfliktų valdymas“, „Specialiųjų keleivių grupių (mamos, neįgalieji, senoliai...) poreikiai“ ir „Dviratininkai – lygiateisiai, bet labiausiai pažeidžiami eismo dalyviai“.

2017 m. gegužės 25 d. teorinėje ,,Streso ir konfliktų valdymo“ seminaro dalyje su Klaipėdos miesto autobusų parko vairuotojais diskutavome, kaip dažnai ir kokiomis formomis susiduriama su stresoriais artimiausioje darbo aplinkoje. Iš šios diskusijos išplaukė ne viena mintis apie tai, kad patiriant stresą mūsų vairavimas tampa agresyvesnis, drąsesnis, o jausmus ir emocijas suvaldyti tampa vis sunkiau, tad kyla konfliktai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autobusų vairuotojai  -  tikri kelių veteranai, skaičiuojantys ne vienos dešimties metų patirtį. Į daugelį darbe iškilusių sunkumų jie žvelgia ramiai bei geba juos įveikti, dalindamiesi savo patirtimis atranda bendrąsias universalijas ir leidžia kiekvienam iš mūsų prisiminti, kad jie yra tokie patys žmonės kaip ir visi kiti... Neretai visą savo gyvenimą atidavę vairuotojo darbui į namus parsineša tas nuotaikas, kuriomis pasikrauna dienos eigoje būdami kontakte su kitais žmonėmis: kitais eismo dalyviais, keleiviais, bendradarbiais ir t.t.

Kodėl streso valdymo mokymuose tokia svarbi teorija? Atsakymas paprastas – norint įveikti savo priešą iš pradžių reikia jį pažinti ir pabandyti bent kiek jį suprasti. Šiame žingsnyje neretai gimsta tikrieji taikomieji streso ir konfliktų valdymo būdai. Galbūt nereikia stengtis nugalėti savo priešus, o galima su jais susidraugauti.

Taip pat norėtųsi, kad  autobusų vairuotojai, dviratininkai ir specialios keleivių grupės suprastų, jog yra lygiateisiai eismo dalyviai ir kad nei vienas jų nemanytų, jog tokių teisių turi daugiau nei kiti, todėl 2017 m. gegužės 31 d. 9 val. Klaipėdos miesto autobusų parko vairuotojams tęsiamas mokymų ciklas temomis „Specialiųjų keleivių grupių (mamos, neįgalieji, senoliai...) poreikiai“ ir „Dviratininkai – lygiateisiai, bet labiausiai pažeidžiami eismo dalyviai“.


 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..