Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Kompleksinės sveikatingumo programos - prisijunkite prie aktyvaus būrio bendraminčių!

Sveikatos biuras, įgyvendindamas įvairias sveikatinimo veiklas, nuolatos ieško naujovių ir patrauklių priėjimo formų prie tų, kurie galbūt dar tik ieško galimybės pradėti gyventi sveikiau. Įvairios kompleksinės programos – ne išimtis. Įvairiopos programos, kurių metu dalyviai ne tik mankštinasi, bet ir atlieka įvairius matavimus, skirtus pasiektam pokyčiui prieš ar po treniruočių įvertinti, konsultuojasi su specialistais, yra patraukli priemonė, pritraukianti vis daugiau klaipėdiečių į sveikatinimo veiklas ir motyvuojanti rinktis sveiką gyvenimo būdą.

Šiuo metu Sveikatos biuras įgyvendina ne vieną kompleksinę programą. Naujausios – regioninio projekto „Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimas“ programa „Judu sveikai“ ir 60+ amžiaus asmenų lėtinių neinfekcinių ligų prevencinė programa pagal tarptautinį projektą „Chrodis+“. Programą „Judu sveikai“ sudaro 8 susitikimai-testavimai prieš ir po mankštos, prižiūrint treneriui. Programoje laukiami 55 m. ir vyresni asmenys. 60+ amžiaus asmenų lėtinių neinfekcinių ligų prevencinės programos metu dalyviai pagal projekto partnerių iš Islandijos patvirtintą intervenciją, trunkančią 6 mėnesius, taip pat atlieka įvairius testavimus, lanko vaikščiojimo grupes ir dalyvauja jėgos treniruotėse, kur pasitelkiami tam skirti treniruokliai. Programos dalyvių amžius – 60 m. ir daugiau.

Veiklos, startavusios 2018 metais, džiugina dalyvių gausa ir teigiamais dalyvių atsiliepimais. Dalijamės keliais iš jų ir tikimės, kad kai kam tai bus puiki paskata prisijungti prie gražaus būrio sveikai gyvenančių klaipėdiečių.ALDONA, 91 metai

Kas Jums yra sveikas žmogus? Sveikas žmogus – tai pirmiausia tas, kuris yra fiziškai sveikas ir kuris geba kūną suderinti su vidumi – dvasia ir mąstymu. Apskritai sveikata labai didele dalimi priklauso nuo žmogaus mąstymo, t. y., kaip geba priimti įvairius išorinius dirgiklius, o jų būna labai įvairių. Į gyvenimą reikia žiūrėti optimistiškai ir iš nutikusių nesėkmių daryti išvadas bei mokytis iš jų. O visų svarbiausia – mylėti žmones, nelaikyti pykčio, pavydo, neapykantos ir daugiau šypsotis.

Kas Jus paskatino pradėti dalyvauti Sveikatos biuro programoje "Judu sveikai"? Aš visą gyvenimą buvau fiziškai aktyvi, dėl to atėjau ir į šią programą – norisi sportuoti, išeiti į visuomenę, į aplinką, susitikti su žmonėmis, ypač su jaunais, kokie ir yra Jūsų treneriai, nes tokioje aplinkoje ir pats atjaunėji, jautiesi labai sveikai.

Ar pajutote kokius nors pokyčius, dalyvaudama šioje programoje? Pradėjus lankyti šią programą, manęs neapleidžia gera nuotaika ir optimizmas.


MILDA, 70 metų

Kas Jums yra sveikas žmogus? Tai žmogus, kuris geba savarankiškai judėti ir pasirūpinti savimi, nėra našta kitiems ir taip pat gali pagelbėti aplinkiniams.

Kas Jus paskatino pradėti dalyvauti Sveikatos biuro programose (lanko abi programas)? Sveikatos biuro mankštas lankau apie septynerius metus ir man iki šiol tai labai patinka. Taigi motyvacijos pradėti lankyti šias programas suteikė noras ir toliau gerai jaustis, mankštinantis ir susitinkant su bendraminčiais.

Ar pajutote kokius nors pokyčius, dalyvaudama šiose programose? Svarbiausias pokytis - kasdien mane lydinti gera nuotaika.


VIDA, 61 metai

Kas Jums yra sveikas žmogus? Sveikas žmogus – tai tas, kuris jaučiasi sveikas ir kūnu, ir dvasia. Dvasia gali būti sveika, bet, jei kūnas sirgs, tada bus blogai. Norint būti sveikam, būtina judėti.

Kas Jus paskatino pradėti dalyvauti Sveikatos biuro programose (lanko abi programas)? Paskatinau save pati. Anksčiau nebuvau linkusi sportuoti, bet pradėjo augti svoris, atsirado dusulys, dėl to pasakiau sau, kad privalau kažką keisti, ir nusprendžiau pradėti lankyti mankštas. Labai svarbu kiekvienam suvokti, kad fizinis aktyvumas yra labai naudingas sveikatai, be jo anksčiau ar vėliau prasidės įvairūs negalavimai. Šis suvokimas greičiausiai labiausiai ir motyvuoja.

Ar pajutote kokius nors pokyčius, dalyvaudama šiose programose? Sveikatos biure pradėjau sportuoti prieš septynerius metus, taigi nuo tada jaučiu savo sveikatos teigiamus pokyčius. Šios programos – ne išimtis.


ALDONA, 75 metai (stovi pirma iš dešinės)

Kas Jums yra sveikas žmogus? Sveikas žmogus yra linksmas ir energingas žmogus.

Kas Jus paskatino pradėti dalyvauti Sveikatos biuro programose (lanko abi programas)? Apie programą sužinojau iš klubo, kurį lankau.

Ar pajutote kokius nors pokyčius, dalyvaudama šiose programose? Šių programų lankymas man suteikė labai daug energijos ir pozityvių minčių.

ZUZANA, 82 metai (stovi viduryje)

Kas Jums yra sveikas žmogus? Sveikas žmogus man siejasi su sveiku kūnu, sveika siela, gera nuotaika, linksmumu, judrumu, bendravimu.

Kas Jus paskatino pradėti dalyvauti Sveikatos biuro programose (lanko abi programas)? Apie programą sužinojau iš klubo, kurį lankau.

Ar pajutote kokius nors pokyčius, dalyvaudama šiose programose? Žinoma! Tapau žvalesnė, judresnė, geresnė nuotaika tapo mano kasdiene palydove.


ALGIMANTAS, 70 metų

Kas Jums yra sveikas žmogus? Sveikas žmogus - tas, kuris skleidžia gerą nuotaiką.

Kas Jus paskatino pradėti dalyvauti Sveikatos biuro programose (lanko abi programas)? Lankyti šias prgramas pradėjau savo paties iniciatyva.

Ar pajutote kokius nors pokyčius, dalyvaudamas šiose programoje? Reguliarios mankštos man suteikė daugiau energijos ir geros nuotaikos - jaučiuosi sveikesnis.

 

 


REGINA, 65 metai

Kas Jums yra sveikas žmogus? Tai tas žmogus, kuris myli save, sveikai maitinasi ir sportuoja, nes judėjimas – tai gyvenimas.

Kas Jus paskatino pradėti dalyvauti Sveikatos biuro programose (lanko abi programas)? Kadangi esu nedirbanti ir turiu pakankamai laisvo laiko, nusprendžiau pradėti lankyti Jūsų įstaigos veiklas. Namuose prisiversti sportuoti sunkiau, o atėjus čia motyvuoja aplinka ir puiki trenerė.

Ar pajutote kokius nors pokyčius, dalyvaudama šiose programose? Sveikatos biuro veiklas lankau jau metus, taigi savijauta tikrai pagerėjo, ypač išlaisvėjo judesiai. Anksčiau jaučiau, kad pečių sritis labai sukaustyta, o dabar jausmas visiškai kitoks, tarsi didelė našta nukrito.


VIDA, 68 metai

Kas Jums yra sveikas žmogus? Tas, kuris nuolatos palaiko fiziškai aktyvų gyvenimo būdą.

Kas Jus paskatino pradėti dalyvauti Sveikatos biuro programose (lanko abi programas)? Kartu su drauge nutarėm, kad reikia pradėti lankyti šias programas. Apskritai Sveikatos biuro veiklose dalyvauju jau metus laiko.

Ar pajutote kokius nors pokyčius, dalyvaudama šiose programose? Iš pradžių buvo sunkoka, tačiau po truputį kūnas išlaisvėjo ir dabar fizinio aktyvumo norisi vis daugiau ir daugiau.

 


JULIJA, 68 metai

Kas Jums yra sveikas žmogus? Tas, kuris sportuoja ir gyvena be žalingų įpročių.

Kas Jus paskatino pradėti dalyvauti Sveikatos biuro programose (lanko abi programas)? Dukra.

Ar pajutote kokius nors pokyčius, dalyvaudama šiose programose? Dalyvavimas šiose programose man davė labai daug. Kiekvieną kartą laukiu nesulaukiu tos dienos, kada galėsiu ateiti mankštintis, galėčiau tai daryti kiekvieną dieną. Ką man tai davė? Pasidarė lengviau judėti. Turiu problemų su nugara, o pradėjus reguliariai mankštintis savijauta tikrai pagerėjo. Taip pat ši veikla į mano gyvenimą įnešė ir geresnę nuotaiką – nes nuolatos susitinkame su draugėmis ir gerai leidžiame laiką.

 


MARYTĖ, 72 metai (iš dešinės)

Kas Jums yra sveikas žmogus? Visapusiškai sveikas - judrus, sveikai besimaitinantis, pozityvus.

Kas Jus paskatino pradėti dalyvauti Sveikatos biuro programose (lanko abi programas)? Mano sesė. Kartu su sese ir lankome šias programas. Pati Sveikatos biuro veiklose dalyvauju jau metus laiko.

Ar pajutote kokius nors pokyčius, dalyvaudama šiose programose? Bendravimas, gera nuotaika, bendruomeniškumas - visa tai ir dar daugiau pajaučiau, pradėjusi dalyvauti programose.

 

 


GENUTĖ, 65 metai

Kas Jums yra sveikas žmogus? Nevengiantis fizinio aktyvumo.

Kas Jus paskatino pradėti dalyvauti Sveikatos biuro programose (lanko abi programas)? Draugė.

Ar pajutote kokius nors pokyčius, dalyvaudama šiose programose? Sveikatos biure įvairias veiklas lankau apie dvejus metus. Anksčiau ir kojas skaudėdavo ir galva svaigdavo. Dabar jaučiuosi daug geriau ir, jei tik praleidžiu treniruotę, iš karto jaučiu, kad kažkas ne taip. Tai tapo mano gyvenimo būdu.


IRENA, 69 metai

Kas Jums yra sveikas žmogus? Fiziškai sveikas. Tas, kuris nevartoja vaistų, mankštinasi, po gamtą vaikščioja, prie jūros nueina.

Kas Jus paskatino pradėti dalyvauti Sveikatos biuro programose (lanko abi programas)? Mano draugė. Prieš pusmetį išėjau iš darbo, atsirado daug laisvo laiko, todėl nusprendžiau pradėti lankyti Sveikatos biuro veiklas.

Ar pajutote kokius nors pokyčius, dalyvaudama šiose programose? Sveikatos biure mankštas lankau apie pusantrų metų ir tai davė iš tiesų daug naudos - jaučiuosi stipresnė ir lankstesnė ir, žinoma, pozityvesnė.


ALDONA, 62 metai (antra iš dešinės)

Kas Jums yra sveikas žmogus? Tai žmogus, kuris rūpinasi savo sveikata, sportuoja, sveikai maitinasi, kalbant apskritai, stengiasi priimti teisingus pasirinkimus sveiko gyvenimo būdo kelyje.

Kas Jus paskatino pradėti dalyvauti Sveikatos biuro programose (lanko abi programas)? Paskatino kardiologė ir šeimos gydytoja.

Ar pajutote kokius nors pokyčius, dalyvaudama šiose programose? Sveikatos biuro mankštose dalyvauju jau ketverius metus. Nuo to laiko iki dabar labai daug kas pasikeitė. Nebesinori sėdėti namuose, atsikėlusi ryte taip ir sukasi mintys galvoje, kaip greičiau nueiti pasportuoti.

 


LAUKITE TĘSINIO!Maloniai kviečiame prisijungti prie NEMOKAMŲ programų!

Programos "Judu sveikai" koordinatorės kontaktai:

Iveta Lobanova, mob. tel. 8 640 93 340, el. p. iveta@sveikatosbiuras.lt.

Programos "60+ amžiaus asmenų lėtinių neinfekcinių ligų prevencinė programa" koordinatorės kontaktai:

Alina Bocman, mob. tel. 8 640 93 343, el. p. alina@sveikatosbiuras.lt.

Bendradarbiaujame:                   plačiau..