Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Pakartotinas PGR tyrimas nėra BŪTINAS!


Pakartotinas PGR tyrimas nėra BŪTINAS!


Specialistai primena, kad koronavirusu užsikrėtusiems pacientams nebereikia atlikti pakartotinių koronaviruso testų PGR metodu. Praėjus numatytam izoliacijos laikotarpiui, pacientui nebekarščiuojant ir išnykus simptomams, užtenka šeimos gydytojo patvirtinimo, kad pacientas gali nebetęsti izoliacijos.

  • Smarkiai išaugus gyventojų skambučių srautams į karštąją liniją 1808, raginama nebeskambinti į šią liniją dėl pakartotinio PGR testo, nes tai nėra būtina.

  • Nors gyventojai susirūpinę dėl to, kad jiems nebereikia atlikti pakartotinio koronaviruso testo, specialistai informuoja, kad tokia tvarka yra numatyta, remiantis mokslininkų rekomendacijomis bei užsienio šalių gerosiomis praktikomis.

  • Kaip rodo moksliniai duomenys, pasveikusiems asmenims nosiaryklės tepinėliuose koronaviruso antigenas gali būti aptinkamas iki 3 mėnesių nuo ligos pradžios, tačiau galintis užkrėsti virusas nenustatomas, t. y. toks žmogus negali užkrėsti kitų.

Atkreipiamas dėmesys, kad šiuo metu šalyje veikianti Karštoji linija 1808 sulaukia ženkliai išaugusio skambučių skaičiaus ir ne į visus skambučius yra atsakoma. Todėl gyventojai raginami prisiminti, jog pirmiausiai reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, o ne registruotis į mobilius punktus pakartotiniam tyrimo atlikimui.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, PGR tyrimas, t.y. koronaviruso testas PGR metodu, koronaviruso gydymo ar stebėjimo metu nebekartojamas, išskyrus tuos atvejus, kai yra sprendžiama dėl ankstesnio nei rekomenduojama izoliacijos nutraukimo arba esant imuniteto nusilpimui, vadinamajai imunosupresijai.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/

Nuotrauka: https://pixabay.com/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..