Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Pakeitus rodiklio apskaičiavimo metodiką - atnaujinamas paveiktų šalių sąrašas


Pakeitus rodiklio apskaičiavimo metodiką - atnaujinamas paveiktų šalių sąrašas


Nuo pirmadienio, spalio 12 d., izoliuotis nebereikės atvykus iš keturiolikos valstybių, tarp kurių - Estija, Bulgarija, Graikija, Italija, Norvegija, Vokietija, Farerų salos. Nauja tvarka įsigalioja po to kai pasikeitė metodas skaičiuojant paveiktų šalių sąrašo rodiklį. Nuo šiol į sąrašą įtraukiamos tos šalys, kurių 14 dienų sergamumo koronavirusu (COVID-19 liga) rodiklis yra daugiau nei 10 proc. didesnis negu Lietuvos, o trečiosioms šalims taikomi papildomi kriterijai.

Penktadienį atnaujintame paveiktų šalių sąraše taip pat nebeliko Bolivijos, Kosovo, Turkijos, Filipinų, Gvatemalos, Jamaikos, Kirgizijos, Namibijos, Surinamo, Mergelių salų, Pietų Afrikos Respublikos, Terkso ir Kaikoso, Trinidado ir Tobago bei Venesuelos. Labiausiai paveiktų valstybių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.

Lietuvos sergamumo rodiklis penktadienio, spalio 9 d. duomenimis, siekia 55,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Trečiosios šalys

Į paveiktų šalių sąrašą įtraukiant trečiąsias šalis, atsižvelgiama į tokius papildomus kriterijus:

 • testavimo apimčių rodiklis;
 • teigiamų testų rezultatų procentas;

 • informacijos prieinamumas;

 • hospitalizacijos rodiklis;

 • įvežtinių atvejų iš konkrečios šalies į Lietuvą skaičius.

Baltijos šalys ir Lenkija

 • Į Lietuvą atvykus iš kaimyninių Baltijos šalių – Latvijos bei Estijos – izoliacija nėra privaloma.
 • Lenkija išlieka paveiktų šalių sąraše, tačiau taip pat išlieka šiai šaliai iki šiol taikytos išimtys. Atvykstantiems iš Lenkijos nereikia izoliuotis tais atvejais, kai keliaujama darbo, studijų, su žemės ūkio veikla ar sveikatos priežiūra susijusiais reikalais.

Izoliacija neprivaloma

 • Skrendant per paveiktą šalį, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos;
 • Grįžtant iš koronaviruso nepaveiktos šalies važiuojant per Lenkiją, kai užtikrinami tik būtini sustojimai (degalų papildymui, higienos poreikių užtikrinimui ir kt.).

Priminimas

 • Iš paveiktų ir trečiųjų šalių atvykstantiems užsieniečiams nebereikia turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą atlikto koronaviruso testo ir gauto neigiamo atsakymo. Norint dėl nustatytų priežasčių palikti izoliavimo vietą ar sutrumpinti izoliacijos terminą – testas būtinas.
 • Kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas turi elektroniniu būdu užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) užpildydamas anketą. Gautą registracijos patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – keleivis turi pateikti lipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą arba traukinį.
 • Tais atvejais, kai žmogus savarankiškai keliavo žemės transportu, jis privalo ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento elektroniniu būdu užsiregistruoti NVSC.

Ministro įsakymas dėl paveiktų šalių srašo čia.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/ 

Nuotrauka: https://pixabay.com/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..