Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Paminėta tarptautinė nerūkymo diena

Kasmet trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Minint šią dieną Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai organizavo protmūšį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono šauktiniams.

Interaktyvių užsiėmimų metų dalyviai turėjo galimybę pasivaržyti tarpusavyje ir tuo pačiu metu pagilinti savo žinias apie rūkymo keliamą pavojų sveikatai. Komandos uoliai tarėsi tarpusavyje atsakydamos į pateiktus klausimus, o rezultatai tikrai džiugino specialistus.

Dalyviai sužinojo, kad tabako rūkymas kenkia visoms organizmo sistemoms ir tai, kad nėra nekenksmingų cigarečių. Suvokė, kad elektroninės cigaretės nėra sveika alternatyva tradicinių cigarečių rūkymui ir tinkamas būdas padėsiantis atsisakyti šio žalingo įpročio. O rūkantis žmogus kenkia ne tik sau, bet ir aplinkiniams.

Taip pat suprato, kad metus rūkyti gerėja fizinė savijauta, plaučių, kvėpavimo funkcijos, mažėja rizika susirgti vėžiu, miokardo infarktu ir kitomis ligomis. Atsisakius rūkymo mažėja su juo susijusių ligų rizika, ilgėja gyvenimo trukmė. Kuo anksčiau metama rūkyti, tuo didesnė nauda sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistai pabrėžė, kad norint atsisakyti šio žalingo įpročio reikia būti kantriems. Nėra vieno būdo, kuris tiktų visiems, kiekvienas turi rasti sau tinkamiausius. Itin svarbu sulaukti aplinkinių palaikymo bei padrąsinimo imtis šių permainų ir keisti savo gyvenimo būdą.

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..