Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Paplūdimio tinklinio turnyras

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai drauge su VŠĮ Klaipėdos pliažo tinklinio klubu lapkričio 15 d. 11.00 val.  KBC arenoje, Šilutės pl. 48 (Kredito garantas teniso arenos pastate) organizuoja paplūdimio tinklinio turnyrą. Klaipėdos miesto profesinio ugdymo įstaigų moksleiviai bus kviečiami rudens periodu, kai siautėja vėjai, dargana, pajudėti ir atgauti jėgas ant šilto smėlio.

Tinklinis kaip rekreacinė sporto šaka yra labai populiari. Tai viena sėkmingiausių rungtyniavimo ir poilsio šakų pasaulyje. Tinklinis greitas, įdomus, o vykstantis veiksmas staigus ir uždegantis. Mėgėjų gretose populiaresnis yra paplūdimio arba paprasčiau – lauko tinklinis. Lietuvoje tinklinis taip pat užima svarbią vietą aktyviai laiką leisti mėgstančių žmonių tarpe. Vasarą esant geriems orams gana sudėtinga rasti laisvą paplūdimio tinklinio aikštelę. Tačiau tinklinį kaip rekreacinę sporto šaką nebūtinai reikia žaisti aikštelėje pagal tam tikras jo taisykles. Pavyzdžiui, leidžiant laiką su draugais prie jūros ar ežero galima panaudoti tik tinklinio elementus ir mušinėti kamuolį ant smėlio, žolės arba vandenyje.

Paklausite, kuo skiriasi paplūdimio tinklinis nuo mums įprasto tinklinio? Visų pirma, skiriasi paplūdimio tinklinio ir uždaro tinklinio aikštelių dydis. Paplūdimio tinklinyje aikštelė sumažinama, nes ant smėlio prarandate labai daug greičio ir jėgų. Taip pat paplūdimio tinklinis yra žaidžiamas su šiek tiek kitokiu kamuoliu. Kadangi uždarose aikštelėse kamuolys turi judėti greičiau, o smūgiai būna stipresni, čia naudojami sunkesni kamuoliai. Paplūdimio tinklinio kamuoliai yra minkštesni ir lengvesni, šiek tiek didesni nei tie, kurie yra skirti uždaroms aikštelėms. Mažesnis svoris leidžia jiems ilgiau išbūti ore ir suteikia galimybę žaidėjams išnaudoti vėjo pranašumus, kurti strategijas.

Nauda sveikatai

  • Stiprina visus kūno raumenis;
  • Dažnai tinklinio nauda lyginama su aerobikos treniruočių teikiamais privalumais: gerinamas širdies darbas, didinama ištvermė, aktyvinama kraujo apykaita, stiprinama imuninė sistema, deginami riebalai.
  • Žaidžiant tinklinį, per valandą sudeginama iki 420 kcal.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistų uždavinys didinti mokinių motyvaciją ir poreikį judėti, sudominti su neįprasta ir alternatyvia veikla, suteikti neišdildomų įspūdžių, teigiamų emocijų ir džiaugsmo.

Bendradarbiaujame:                   plačiau..