Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Pasaulinės dienos be tabako minėjimui - VIKTORINA

Visame pasaulyje tabako gaminius rūko daugiau nei 1,3 milijardas žmonių. Jei tabakas nepražudytų pusės savo vartotojų, šis skaičius būtų dar didesnis. 1s, 2 s, 3,s, 4s - būtent kas tiek laiko dėl rūkymo žalos miršta žmogus. Per metus, daugiau nei 8 milijonai žemės gyventojų.

Tabako pramonė nuolatos ieško naujų taikinių, investuodami milijardus į savo rinkodarą ir tabako produktų reklamą, kurie neš pajamas ir pakeis tuos, kurie mirė nuo jų pačių pagamintų produktų tiesioginio arba pasyvaus vartojimo. Šiandien tabako pramonė nusitaikė į jaunąją kartą. Dėl to yra būtina įsisąmoninti rūkymo keliamą grėsmę ir apie ją šviesti jaunimą.

  • Tradicinių ir naujų nikotino, tabako gaminių vartojimas yra reali grėsmė susirgti širdies, kraujagyslių bei plaučių ligomis.
  • Jei tabako gaminiai nebūtų vartojami, kiekvienais metais būtų išsaugoti 25 proc. žmonių, kurie dabar miršta nuo vėžio ir net 1 milijonas gyventojų netaptų pasyvaus rūkymo aukomis.
  • Elektroninėse cigaretėse esantis nikotinas yra narkotinė medžiaga, kuri gali pakenkti vaikų smegenims. Pastebima, kad asmenys vaikystėje ar paauglystėje rūkę elektronines cigaretes dvigubai dažniau rūko ir vėliau t.y. suaugus.
  • Nors kartais neįvertiname rizikos, tačiau pasyvus rūkymas, garinimas ar kaljano rūkymas yra ne ką mažiau žalingi tabako vartojimai būdai.

Gegužės 31 d. - Pasaulinė diena be tabako.
Pasitikrink savo žinias ir nusiųsdamas viktorinos nuorodą draugui, mesk iššūkį.
VIKTORINA ČIA

 

 


Informaciją parengė psichologė Aušra Bolgova (pagal WHO,2020)

Bendradarbiaujame:                   plačiau..