Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Patikslinta tvarka dėl kaukių dėvėjimo ir maitinimo paslaugų teikimo


Patikslinta tvarka dėl kaukių dėvėjimo ir maitinimo paslaugų teikimo


Vyriausybė tikslina karantino sąlygas dėl kaukių dėvėjimo vyresniems nei 6 metų amžiaus vaikams ugdymo proceso metu. Taip pat keičiasi viešojo maitinimo sąlygos, bei įsigalioja draudimai laisvalaikio, pramogų ir sporto įstaigoms.

Pasikeitimai ugdyme

  • Ugdymo proceso metu neprivaloma dėvėti nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių besimokantiems pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas ugdomiems vaikams, vyresniems nei 6 metai. 

  • Kiti moksleiviai (5-12 klasių) ir toliau turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Pasikeitimai viešajame maitinime

  • Viešojo maitinimo paslaugos gali būtų teikiamos ne tik įmonių, įstaigų ar organizacijų, kuriose vykdomas pamaininis darbas, darbuotojams, bet ir ugdymo, socialinių paslaugų, asmens sveikatos priežiūros, krašto apsaugos, pataisos įstaigose, tardymo izoliatoriuose, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Užsieniečių registracijos centre ir kitose įstaigose, kuriose būtina užtikrinti maitinimą pagal įstaigos veiklos specifiką.
  • Kitais atvejais viešojo maitinimo paslaugų veiklos vykdyti ir toliau negalima. 

Kiti pakeitimai

Siekiant tinkamai valdyti koronaviruso keliamas grėsmes, nuspręsta užkirsti kelią ir bandymams apeiti draudimus laisvalaikio, poilsio ir sporto įstaigų veiklai. Nors pagal šiuo metu galiojančią nuostatą, draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas, taip pat fizinis lankytojų aptarnavimas, išskyrus tam tikras išimtis, vis dėlto, pasitaikė atvejų, kuomet buvo nepaisoma draudimų, prisidengiant patalpų nuoma.

  • Draudžia laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigoms nuomoti, subnuomoti ar perduoti neatlygintinai naudotis (panaudos pagrindais) šių įstaigų nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomas patalpas privatiems renginiams, šventėms ir kitiems susibūrimams organizuoti.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/

Nuotrauka: https://pixabay.com/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..