Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

„Rakto skylutė" - kas tai?

Kiekvienas iš mūsų norime, kad mitybos racionas būtų sveikas, subalansuotas, o svarbiausia – palankus sveikatai. Kartais reikia įdėti visai mažai pastangų, kad jis toks ir taptų. Tačiau nežinantiems, nuo ko pradėti, mes turime patarimą – atidžiau pasidairykite maisto prekių parduotuvėse ir produktų etiketėse ieškokite rakto skylutės ženklo.

„Rakto skylutė“ – kas tai?

Lietuvoje 2014 m. buvo įsteigta valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo rakto skylutės simboliu sistema. Nuo to laiko maisto gamintojai, tiekiantys rinkai Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. sausio 22 d. įsakymu Nr. V-50 „Dėl maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ patvirtintus kriterijus atitinkančius produktus, gali savanoriškai ir nemokamai juos ženklinti šiuo simboliu.

 „Rakto skylutė“ – kuo ji gali būti naudinga kiekvienam

Rakto skylutės simbolio tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų. Pirkėjai, stabtelėdami tarp parduotuvių lentynų ir atkreipdami dėmesį, gali lyginti prekes ir savo pirkinių krepšelį papildyti sveikatai palankiais produktais.

Lietuvoje atlikus gyventojų faktinės mitybos tyrimus, buvo pastebėta, kad daugelio gyventojų mityba yra skurdi, nesubalansuota – suvartojama ypač daug sočiųjų riebalų, angliavandenių, druskos ir per mažai daržovių. Nesubalansuota mityba skatina širdies ir kraujagyslių ligas, vėžį, nutukimą, 2-jo tipo cukrinį diabetą. Vien širdies ir kraujagyslių ligos ir vėžys šalyje lemia 3/4 visų Lietuvos gyventojų mirčių, ir pagal šiuos rodiklius Lietuva yra tarp labiausiai atsiliekančių valstybių Europos Sąjungoje. Būtent dėl šios priežasties ir siekiama kuo labiau gerinti gyventojų mitybą bei mažinti šiuos rodiklius.

Rinkoje nuolat atsirandantys rakto skylutės simboliu pažymėti maisto produktai naudingi taip pat ir šalies ekonomikai, nes plečia maisto produktų asortimentą, didina produktų vartotojų ratą, maisto gamintojams atveria naujas rinkas užsienyje, ypač Skandinavijos šalyse.

Rakto skylutės simboliu ženklintų produktų sąrašas

 

 

Lai sveikesni pasirinkimai tampa lengvesni!

 

Šaltinis: sam.lrv.lt

Bendradarbiaujame:                   plačiau..