Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Šalyje lieka galioti ekstremalioji padėtis


Šalyje lieka galioti ekstremalioji padėtis


Lietuvoje sustabdytas karantino režimas ir gyvenimas, palyginti su tuo, koks jis buvo karantino metu, tampa laisvesnis. Tiesa, budrumo neturėtumėme prarasti. Vyriausybė dar praėjusią savaitę nutarė, kad dėl COVID-19 susiklosčiusi situacija šalyje gerėja, kasdien nustatomų atvejų skaičius mažėja, o daugelyje savivaldybių per pastarąsias savaites apskritai nenustatyta naujų užsikrėtimo koronaviruso atvejų, todėl karantinas atšaukiamas nuo birželio 17-osios.

Kaukių dėvėjimas

Prekybos, paslaugų, renginių vietose ir viešajame transporte nuo trečiadienio veido kaukės bus rekomenduojamos, tačiau nebeprivalomos. Tokį įsakymą pasirašė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Prekybos ir paslaugų vietose reikės užtikrinti vieno metro atstumą tarp žmonių, sudaryti galimybę rankų higienai ir dezinfekcijai, lieka nurodymas ne rečiau kaip vieną kartą per valandą vėdinti patalpas, ne rečiau kaip du kartus per dieną dezinfekuoti dažnai liečiamus paviršius.

Tarptautinės kelionės. 

Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė labiausiai koronoviruso paveiktų 45 šalių sąrašą. Iš šiame sąraše esančių valstybių sugrįžę ar atvykę žmonės per 48 valandas turi užsiregistruoti, pateikdami savo duomenis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams. Jiems rekomenduojama izoliacija.

Ligos apibrėžimas. 

Atnaujintame koronaviruso infekcijos atvejo apibrėžime greta ankstesnių klinikinių simptomų – karščiavimo, kosulio ir apsunkinto kvėpavimo – įtraukti papildomi simptomai, tai staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas. Mažiau specifiški simptomai – galvos ir raumenų skausmas, šaltkrėtis, nuovargis, vėmimas ar viduriavimas.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: https://www.lrt.lt/

Nuotrauka: https://pixabay.com/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..