Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Skelbiama gripo epidemijos pradžia

Sausio 29 d.–vasario 4 d. Visuomenės sveikatos centro duomenimis Klaipėdos mieste sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis sudarė 203,9 atvejo  10 000 gyventojų. Gripo atvejai sudarė 20,1 proc. visų registruotų gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos (ŪVKTI) atvejų. Vaikų iki 17 metų amžiaus sergamumas gripu ir ŪVKTI sudarė 58,9 proc. Dėl gripo sunkios ligos eigos į Klaipėdos miesto ligonines buvo hospitalizuoti 45 ligoniai (iš jų – 21 vaikas). Palyginus su š. m. sausio 22–28 d. laikotarpiu sergamumas gripu ir ŪVKTI Klaipėdos mieste padidėjo 1,4 karto, o registruotų gripo atvejų skaičius padidėjo 3,5 karto.

Sveikatos priežiūros įstaigų vadovai informuoti apie vykdomos veiklos organizavimą pagal Pasirengimo gripo pandemijai Klaipėdos mieste priemonių planą.

Sustiprintas savivaldybėje veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų veiklos gripo epidemijos laikotarpiu koordinavimas.

 Vaikų ugdymo įstaigų vadovai įpareigoti apriboti bet kokius masinius renginius vaikų ugdymo įstaigose, sugriežtinti privalomą patalpų vėdinimą ir nukenksminantį valymą, asmens higienos reikalavimų laikymąsi, sugriežtinti ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos būklės kontrolę, priimant vaikus į grupes, ir sergančių vaikų laikiną izoliaciją ikimokyklinėse įstaigose.

Ugdymo įstaigų vadovams su įstaigos steigėju pavesta spręsti dėl laikino vaikų ugdymo veiklos nutraukimo, kai gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis serga daugiau kaip 20 % ugdymo įstaigos mokinių.

Socialinių paslaugų įstaigų vadovams pavesta atsisakyti masinių renginių organizavimo. Visuomeninės paskirties įstaigų (kultūros, mokslo, sporto ir kt. viešų patalpų) vadovai įpareigoti užtikrinti neišvengiamose gyventojų susibūrimo vietose priešepideminių gripo apsaugos priemonių taikymą (patalpų periodinį vėdinimą ir nukenksminantį valymą drėgnu būdu, rankų higienos laikymąsi ir kt.), taip pat  atsisakyti masinių renginių organizavimo.

Klaipėdos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos prašoma sugriežtinti saugos reikalavimų kontrolę maisto tvarkymo įmonėse. Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Klaipėdos skyriaus prašoma sugriežtinti higieninio režimo kontrolę viešosiose įstaigose.

Bendradarbiaujame:                   plačiau..