Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Sukurta savižudybių prevencijos platforma „Tu esi“

Internete startavo nauja savižudybių prevencijos iniciatyva „Tu esi“, joje pateikiama informacija apie galimus pagalbos būdus ir rizikos ženklus.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad ji gali padėti krizę išgyvenantiems žmonėms, jų artimiesiems bei pagalbą teikiantiems profesionalams. „Tad siekiame dar labiau sutelkti jėgas, rasti kelius pas tuos, kuriems labiausiai reikia pagalbos, o iniciatyva „Tu esi“ virsta nacionaline platforma, skirta tiek pagalbos ieškantiems, tiek ją teikiantiems žmonėms“, – sakė ministras.
Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuro vedėjas Marius Strička teigia, kad naujos platformos interneto svetainėje informacija pateikiama glaustai ir atsižvelgiant į kiekvienos tikslinės grupės poreikius. „Savižudybės krizę patiriančiam žmogui suteikiama informacija apie įvairius pagalbos būdus ir jos teikėjus konkrečioje savivaldybėje, ir ko jis gali tikėtis, kreipdamasis pagalbos telefonu, internetu ar susitikęs su specialistu. Norintieji padėti išgyvenantiems savižudybės krizę, šioje svetainėje sužinos apie rizikos ženklus, priežastis ir mitus apie savižudybes, ras patarimų, kaip tinkamai suteikti pagalbą. Specialistams pateikiama išsami informacija, kaip elgtis konkrečioje situacijoje“, – sakė specialistas. Svetainė internete pasiekiama adresu www.tuesi.lt. Joje taip pat pateikiamos krizę įveikusių žmonių istorijos.
„Žinojimas, kad nesi vienas, kad yra tų, kurie gali padėti, padeda bent susimąstyti apie kitokio pasirinkimo galimybę. Tam, kad nelaimė neįvyktų, kartais pakanka vos mažo stabtelėjimo, minties, kad nesu apleistas ir vienintelis, išgyvenantis tokią situaciją. Asmeninės istorijos tokiais atvejais tikrai stiprina ir teikia kitą perspektyvą“ , – kalbėjo sveikatos apsaugos ministro padėjėja Kristina Medžiaušytė. Preliminariais duomenimis, Lietuvoje pernai nusižudė 687 asmenys. Savižudybių Lietuvoje nuosekliai mažėja, tačiau šis rodiklis išlieka aukštesnis nei kitų Europos Sąjungos šalių.


Bendradarbiaujame:                   plačiau..