Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Tegul judėti būna smagu

Tegul judėti būna smagu

Šiaurietiškas ėjimas (Nordic walking) – tai ėjimas naudojant specialiai šiam ėjimui sukurtas lazdas. Šios lazdos naudojamos tam, kad einant tinkamai judėtų ne tik apatinė kūno dalis, bet ir viršutinė. Tai labai efektyvus ir lengvas būdas pagerinti Jūsų fizinę būklę. Šį ėjimą praktikuoti gali kiekvienas – nėra apribojimų dėl amžiaus, svorio ar fizinio pasirengimo.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai džiaugiasi galimybe pristatyti vaikiškas šiaurietiškas lazdas.

Šiaurietiško ėjimo nauda:

• širdis dirba vidutiniškai 5-17 dūžių per minutę daugiau nei vaikštant paprastai;

• vidutiniškai 20% didesnis energijos sunaudojimas, lyginant su paprastu vaikščiojimu;

• atpalaiduojami pečių ir kaklo raumenys,

• lavinami priekiniai ir užpakaliniai rankų raumenys, užpakalinė pečių juostos dalis, krūtinės raumenys ir dalis nugaros raumenų;

Vaikai geriausiai pailsi ir atgauna jėgas, darbingumą keisdami vieną veiklos rūšį kita, vaikams labai malonu pasimankštinti po kompleksines ar kitokios veiklos. Geriausiai pailsima žaidžiant, aktyviai judant. Fiziniai pratimai mažina nuovargį, geriną galvos smegenų ir raumenų aprūpinimą krauju, gražina gerą savijautą. Tad labai svarbu vaikų pasivaikščiojimus naudojant šiaurietiškas lazdas organizuoti taip , kad jie galėtų atgauti savo jėgas po protinės veiklos grupėje. Fizinių pratimų, atliekamų gryname ore efektyvumas didėja. Vaikų jėgas atitinkantis fizinis krūvis ir grynas oras stiprina vaikų sveikatą, didina darbingumą.

 Tokioje aktyvioje aplinkoje tobulėja vaiko judesiai, greitėja reakcija.  Visais metų laikais organizuojant vaikų pasivaikščiojimus, per kuriuos sveikatos specialistas skatina visų rūšių judesius, atitinkančius vaikų amžių, sudaromos prielaidos visapusiškam fiziniam vaikų ugdymui ir sveikatinimui.

 Gera nuotaika bei noras atrasti ką nors naujo, subūrė lopšelio - darželio ,, Nykštukas'' , ,,Gintarėlis“, mokyklos darželio ,, Saulutė“, vaikus, ikimokyklinio ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos priežiūros specialistus ir pedagogus išbandyti šiaurietišką vaikščiojimą.

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..