Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Vaikų vasaros stovyklose - aktyvus poilsis ir žinių apie sveikatą gausa

Įgyvendinant projektą „Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimas“, finansuojamą iš Europos socialinio fondo, birželio mėnesio viduryje pradėtos vesti sveikatinančios vaikų vasaros stovyklos 7–12 m. vaikams. Gegužės mėnesį paskelbus registraciją, laisvų vietų į stovyklas greitai neliko. Dalyvių gausa tik įrodo, kad tokio tipo veiklų reikia ir vaikams, ir jų tėvams.

Stovyklų metu vaikams patraukliomis formomis organizuojamos veiklos šiomis temomis:

  • Fizinis aktyvumas. Kiekviena stovyklos diena pradedama aktyvia mankšta ir organizuojamos kitos fizinio aktyvumo veiklos, lavinančios pagrindinius judėjimo įgūdžius, ugdančios vikrumą, pamatinę jėgą, lankstumą ir reakcijos greitį. Taip pat su mažaisiais stovyklautojais kalbama traumų ir nelaimingų atsitikimų tema, kurią gvildena bei svarbia informacija, patarimais apie saugų eismą, vaikučių dažniausiai daromas saugaus eismo klaidas, nelaimingus atsitikimus kelyje ir teisines atsakomybes dalinasi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnai (konkrečiai - bendruomenės pareigūnų grupės vyresnioji tyrėja Simona Narūnė ir bendruomenės pareigūnų grupės tyrėjas Vidas Veryga). 
  • Sveika mityba. Paskaitėlių apie tinkamą mitybą metu kalbama apie pagrindines maisto grupes, mėgstamiausius vaikų valgius, maistą organizme ir žarnyne bei jo kelionę jame, daržoves ir ankštinius, cukrų, vandenį bei kitus gėrimus, maisto ir fizinio aktyvumo reikšmę gerai savijautai. Kiekviena paskaitėlė papildoma interaktyviomis veiklomis – mėgstamiausio maisto lėkščių dėlionės iš maisto prekių katalogų iškarpų, mėgiamo maisto įvertinimas, cukraus kiekio produktuose spėlionės, energijos suteikiančių ir nesuteikiančių produktų paieškos, žaidimai su maisto kamuoliu ir kt.
  • Emocijos ir jų valdymas. Paskaitėlių apie psichinę sveikatą metu susipažįstama su emocijomis, analizuojama pasitikėjimo, baimės, liūdesio, pykčio, džiaugsmo ir kitų emocijų prigimtis bei kaip elgtis pajutus tam tikrą emociją. Paskaitas taip pat papildo ir praktinės užduotys, ugdančios bendravimo įgūdžius, pasitikėjimą savimi, kūrybiškumą.

Kai kurios stovyklos veiklos perkeliamos ir į sensorinį kambarį, kuriame vaikai išgyvena tikrą pojūčių jūrą. Specialistų teigimu, multisensorinė aplinka skatina lytėjimo, skonio, regos, klausos, uoslės, judėjimo pojūčius bei intelektinės veiklos poreikius. Tyrimai rodo, kad tokia aplinka dargi didina asmens sąmoningumą bei dėmesio koncentraciją, gerina apetitą, atmintį, pažinimą bei kalbą, sustiprina laimės jausmą, mažina agresiją, nerimą.

Veiklas veda patyrę fizinio aktyvumo, visuomenės sveikatos, mitybos specialistai ir psichologas-psichoterapeutas.

Viso projekto metu numatytos keturios stovyklos, šiuo metu vyksta antroji, o paskutinės dvi vyks liepos mėnesį.

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..