Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Visuomenės sveikatos biurų pagalba vis dar reikalinga


Visuomenės sveikatos biurų pagalba vis dar reikalinga


Šalyje atšaukus karantiną ir palikus galioti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, ir toliau imamasi priemonių galimoms koronaviruso plitimo rizikoms suvaldyti. Tam ir toliau bus pasitelkiami Lietuvos savivaldybių visuomenės sveikatos biurų specialistai, kurie savo žiniomis ir kompetencija svariai prisidėjo prie pirmosios bangos suvaldymo. 

Visos šalies savivaldybių administracijos privalo užtikrinti, kad joms pavaldūs visuomenės sveikatos biurai bendradarbiautų su regione veikiančiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro departamentais, prisidėdami įvairiapuse pagalba. 

Visuomenės sveikatos biurų specialistai ir toliau padeda Nacinalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojams vykdant keleivių kontrolę Medininkų, Šalčininkų, Raigardo, Kybartų, Panemunės valstybės sienos perėjimo bei tarptautinių Vilniaus ir Palangos oro uostų pasienio kontrolės punktuose. Ne mažiau svarbus ir visuomenės sveikatos biurų specialistų indėlis apklausiant žmones, turėjusius sąlytį su ligoniais, sergančiais koronaviruso infekcija, ar galimai sergančius bei informuojant apie atsakomybę, gresiančią už įstatymuose numatytų reikalavimų, susijusių su infekcinėmis ligomis, nesilaikymą. Taip pat biurų specialistai intensyviai dirba mobiliuose punktuose ir konsultuoja iš užsienio šalių grįžusius asmenis, dėl apgyvendinimo galimybių savivaldybės suteikiamose patalpose, visą parą veikainčioje karštojoje linijoje bei padeda susisteminti elektroninius duomenis, surinktus iš gyventojų grįžusių iš užsienio valstybių. 

Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą galite rasti čia.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/ 

Nuotrauka: https://www.freepik.com/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..