Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Aktualiausi klausimai apie "Korona Stop Lt" programėlę


Aktualiausi klausimai apie "Korona Stop Lt" programėlę


Naudodamiesi mobiliąja programėle „Korona Stop LT“ galime kur kas greičiau sustabdyti viruso plitimą. Pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus susijusius su programėlės naudojimu.

Trumpai

 • Sužinokite apie buvimą arti užsikrėtusiojo. Programėlė įspės jus apie buvimą arti asmens, kuris yra pranešęs apie užsikrėtimą, ir nurodys, ką turėtumėte daryti toliau. 

 • Įspėkite kitus, jei užsikrėtėte. Jei jums patvirtinta  COVID-19, apie tai galite anonimiškai paskelbti programėlėje ir įspėti žmones, kurie buvo arti jūsų per pastarąsias 14 dienų.

 • Įveikime koronavirusą kartu. Kuo daugiau žmonių naudosis programėle, tuo greičiau galėsime nutraukti viruso plitimo grandinę. Pakvieskite savo šeimos narius ir draugus atsisiųsti šią programėlę.

Kam skirta mobilioji programėlė "Korona Stop LT"?

 • Mobilioji programėlė „Korona Stop LT“, pasitelkdama savanoriškai naudotojų pateikta informacija, padeda nutraukti koronaviruso infekcijos plitimo grandinę.

 • Jos tikslas – įspėti apie buvimą arti COVID-19 užsikrėtusių asmenų ir pateikti rekomendacijas, kaip elgtis toliau.

 • Programėlės naudotojai gali greitai sužinoti apie tai, kad jie buvo arti užsikrėtusių asmenų, ir imtis veiksmų, kad apsaugotų save ir kitus.

Kur gauti "Korona Stop LT" programėlę?

Kaip veikia "Korona Stop LT" programėlė?

 • Programėlę naudojantys telefonai fiksuoja "Bluetooth" signalus iš kitų arti esančių telefonų.

 • Jei signalas yra pakankamai arti ir trunka pakankamai ilgai, telefonai apsikeičia atsitiktine tvarka sugeneruotais raktais (toliau – atsitiktiniai raktai).

 • Jei asmuo, naudodamasis „Korona Stop LT“ programėle, praneša, kad užsikrėtė koronaviruso infekcija, jo telefone išsaugoti atsitiktiniai raktai įkeliami į programėlės serverį, iš kurio juos gali atsisiųsti kiti naudotojai. Tuomet naudotojų telefonai palygina juose išsaugotus atsitiktinius raktus su atsisiųstais iš programėlės serverio ir pagal moksliniais tyrimais paremtą vertinimo algoritmą nustato užsikrėtimo koronaviruso infekcija riziką.

 • Pagal atsitiktinius raktus identifikuoti asmens neįmanoma. Naudotojams nėra atskleidžiama, kas pranešė apie užsikrėtimą koronaviruso infekcija, taip pat neatskleidžiama ir jokia kita informacija, kuri leistų tiesiogiai identifikuoti užsikrėtusį COVID-19 liga asmenį.

Kuo programėlė naudinga saugantis koronaviruso?

 • Koronavirusas, sukeliantis COVID-19 ligą, gali plisti nepasireiškus simptomams, todėl juo užsikrėtęs asmuo gali platinti ligą to nežinodamas. Tai reiškia, kad pasireiškus simptomams, virusas jau gali būti perduotas kitiems, o norint sustabdyti jo plitimą, simptomus jaučiantiems žmonėms nepakanka tiesiog likti namuose.
 • Naudodamasis „Korona Stop LT“ programėle, užsikrėtęs asmuo gali greitai įspėti arti jo buvusius kitus programėlės naudotojus. Taip programėlės naudotojai gali anksti sužinoti apie galimą užsikrėtimą ir imtis priemonių, kad apsaugotų save ir kitus.
 • Programėlė tik papildo, bet nepakeičia, įprasto epidemiologų atliekamo darbo. Programėlė suteikia galimybę paprasčiau informuoti tuos, kurių užsikrėtęs COVID-19 asmuo nepažįsta arba apie kuriuos galėjo pamiršti.

Ar naudoti "Korona Stpt LT" programėlę yra privaloma? Ar galiu už jos nenaudojimą gauti baudą?

 • Programėlės atsisiuntimas ir jos naudojimas yra visiškai savanoriškas.Programėlę naudoti nėra privaloma, tačiau rekomenduojama.
 • Ji suteikia galimybę pranešti apie tai, jog užsikrėtėte COVID-19, ir įspėti kitus programėlės naudotojus bei padeda nustatyti užsikrėtimo COVID-19 riziką. Ar pranešti apie tai, jog užsikrėtėte COVID-19, ir įspėti programėlės naudotojus, kurie galėjo turėti sąlytį su Jumis per paskutiniąsias 14 dienų, sprendžiate tik Jūs patys.
 • Jokios baudos už nesinaudojimą programėle nebus taikomos.
 • Pradėti naudotis programėle, sustabdyti ir vėl atnaujinti jos naudojimą galite bet kuriuo metu.

Kaip tai veikia?

 1. Įsidiekite programėlę.

 2. Įsijunkite artumo nustatymo funkciją.

 3. Kasdien gaukite įspėjimus ir sužinokite apie užsikrėtimo riziką.

 4. Anonimiškai įspėkite kitus, jei Jums patvirtinta COVID-19 liga.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: https://koronastop.lrv.lt/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..