Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Atnaujintos rekomendacijos galiojančios karantino metu


Atnaujintos rekomendacijos galiojančios karantino metu


Atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę situaciją ir siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui specialistai atnaujina rekomendacijas dėl užsienio delegacijų priėmimo, teismų ir vairavimo mokyklų darbo organizavimo. Rekomendacijos parengtos atsižvelgiant į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Pasaulio sveikatos organizacijos informaciją.

Rekomendacijos teismų darbui

 • Rekomenduojama klientus aptarnauti nuotoliniu ar dalinai nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai funkcijas būtina atlikti darbo vietoje. Tuo atveju turi būti laikomasi darbo organizavimui keliamų saugumo reikalavimų.
 • Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas darbuotojų srautų valdymui, tam naudinga nustatyti skirtingą darbo pradžios, pabaigos ir pietų pertraukos laiką. Jeigu yra galimybė, rekomenduojama, kad skirtingose grupėse dirbantys asmenys neturėtų kontakto bendro naudojimo patalpose (pavyzdžiui, poilsio, valgymo, rūkymo vietose). Taip pat svarbu, kad asmenys iš skirtingų grupių nebūtų transporto priemonėje, kai darbuotojai vežami į ar iš darbo.
 • Jei  posėdžiai, pasitarimai, susirinkimai organizuojami gyvai, jų metu būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).
 • Be jau įprastų, visuomenėje taikomų saugumo normų – saugaus atstumo, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo laikymosi, rekomenduojama darbo patalpas vėdinti ne rečiau kaip kas valandą, tarp posėdžių daryti ilgesnes pertraukas ir jų metu išvėdinti patalpas.
 • Organizuojant teismo posėdžius, svarbu, kad juose būtų tik tie asmenys, kurių dalyvavimas būtinas, taip pagal galimybes sumažinant dalyvių skaičių bei užtikrinant, kad dalyviai galėtų laikytis ne mažesnio nei 2 metrų atstumo. Posėdžio dalyviams taip pat keliamas reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones,   reguliariai dezinfekuoti rankas - tam prie įėjimo į posėdžių salę turėtų būti sudaryta tinkama vieta dezinfekcijai ar rankų plovimui.
 • Nurodoma, jog posėdyje negali dalyvauti ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių turintys ar izoliacijoje dėl patvirtinto koronaviruso (COVID-19 ligos) ar turėto sąlyčio su sergančiuoju esantys asmenys.

Su rekomendacijomis teismų darbui galite susipažinti čia. 

Rekomendacijos užsienio delegacijų prieėmimui

 • Rekomenduoja prieš užsienio delegacijų atvykimą  suderinti susitikimuose dalyvaujančių asmenų skaičių, kad susitikimų metu uždarose patalpose būtų galima užtikrinti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą tarp žmonių.
 • Ypač svarbus delegacijų narių, taip pat pasitinkančių, aptarnaujančių žmonių, vertėjų sąmoningumas. Pajutus ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių, pavyzdžiui, karščiavimą, kosulį, pasunkėjusį kvėpavimą, reikėtų delegacijos susitikime nedalyvauti.
 • Susitikimo metu pasireiškus panašiems į koronavirusą simptomams reikėtų nedelsiant izoliuotis nuo kitų delegacijos narių, konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808, susisiekti su šeimos gydytoju arba kviesti greitąją medicinos pagalbą.
 • Sužinojus apie nustatytą koronavirusą arba gavus informaciją apie su delegacija ir jos aptarnavimu susijusiam žmogui nustatytą infekciją, susitikimo organizatoriai apie tai turi informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) ir bendradarbiauti su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikant izoliaciją.
 • Delegacijų susitikimų metu svarbu nepamiršti ir bendrųjų rekomendacijų – laikytis rankų higienos, dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus ne mažesnio nei 2 metrų atstumo, dėvėti apsaugines nosį ir burną dengiančias veido kaukes.
 • Delegacijų susitikimams ir pasitarimams skirtas patalpas rekomenduojama vėdinti ne rečiau kaip 1 kartą per valandą. Taip pat svarbu nepamiršti ir skirti tinkamą dėmesį dažnai liečiamų paviršių dezinfekcijai – durų rankenas, elektros jungiklius, kėdžių atramas, stalus reikėtų valyti kaip galima dažniau, bent du kartus per dieną.
 • Apgyvendinant užsienio delegacijų narius reikėtų užtikrinti, kad jie išvengtų kontakto su kitais viešbučio svečiais. Prie įėjimo į viešbutį gerai matomoje vietoje turėtų būti rankų dezinfekcijai skirta priemonė. Viešbučio darbuotojai turėtų laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo nuo delegacijos narių, dėvėti apsaugines veido kaukes. 
 • Organizuoto delegacijų maitinimo rekomenduojama atsisakyti. Pusryčius, maistą ir gėrimus delegacijos nariams rekomenduojama patiekti į jų kambarius. 

Su rekomendacijomis užsienio delegacijų prieėmimui galite susipažinti čia. 

Rekomendcijos vairavimo mokykloms

 • Neformaliojo profesinio mokymo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo veiklų vykdymo vietose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, kurios gerai priglunda prie veido ir pilnai dengia nosį ir burną. Šis reikalavimas galioja ir praktinių vairavimo mokymų metu.
 • Išimtis taikoma negalią turintiems žmonėms, jeigu dėl savo sveikatos būklės jie negali dėvėti veido apsaugos priemonių arba jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Tokiais atvejais rekomenduojama dėvėti veido skydelį. Veido skydeliai taip pat rekomenduojami instruktoriams dirbant su klausos negalią turinčiais asmenimis.
 • Vairavimo mokyklų patalpose turi būti užtikrinamas ne mažesnis nei 10 kvadratinių metrų plotas vienam besimokančiajam, o užsiėmimai organizuojami ne didesnėmis kaip 5 žmonių grupėmis.
 • Patalpose taip pat privalo būti užtikrintos tinkamos sąlygos rankų higienai ir galimybė matuoti kūno temperatūrą darbuotojams ir besimokantiesiems. Pasireiškus karščiavimui arba kitiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiams (kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir kt.), asmuo turi nedelsiant apleisti patalpas ir kreiptis konsultacijai į savo šeimos gydytoją.
 • Patalpos, kuriose vyksta užsiėmimai, turi būti išvėdinamos prieš atvykstant dalyviams ir kiekvienos pertraukos metu. Dažnai liečiami paviršiai (ugdymo priemonės, durų rankenos, durų rėmai, stalų paviršiai, kėdžių atramos, laiptinės turėklai, elektros jungikliai ir kt.) turi būti valomi paviršiams valyti skirtu valikliu ne rečiau kaip 2 kartus per dieną.
 • Po kiekvieno praktinio vairavimo užsiėmimo automobilis turi būti išvėdintas ir valymo priemone nuvalyti paviršiai – vairas, stabdžio, pavarų svirtys, durų rankenos ir kt. Vairavimo mokymui skirtame automobilyje taip pat turi būti dezinfekuojančios priemonės rankoms.

Su rekomendacijomis vairavimo mokykloms galite susipažint čia. 

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..