Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Augant vaikui daugėja ir sveikatos sutrikimų

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras kasmet vykdo ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos stebėseną. Atlikus 2020 m. Klaipėdos miesto ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų profilaktinių sveikatos duomenų analizę, paaiškėjo, kad dažniausiai vaikai sirgo kvėpavimo, virškinimo sistemos bei infekcinėmis ir parazitų sukeliamomis ligomis.

Vaikų sveikatos būklės analizės rezultatai rodo, jog 85,2 proc. vaikų ugdymo veikloje gali dalyvauti be apribojimų, didžiausia tokių vaikų dalis yra lopšelio grupėse (91,2 proc.). Dažniausiai jauniesiems klaipėdiečiams nustatomos kvėpavimo sistemos ligos (13,2/1 000 vaikų), iš kurių dominuoja viršutinių kvėpavimo takų (4,4/1 000 vaikų), infekcijų ir parazitų sukeliamos ligos (9,8/1 000 vaikų), iš kurių dominuoją žarnyno infekcijos (1,5/1 000 vaikų) bei virškinimo sistemos ligos (9,3/1 000 vaikų), iš kurių dominuoja dantų ligos (7,3/1 000 vaikų).

Remiantis 2020 m. profilaktiniais dantų ir žandikaulių patikrinimų duomenimis, nustatyta, kad vaikams augant didėja ėduonies paplitimas. Tokia pati tendencija pastebima ir su sąkandžio patalogijų paplitimu. Ėduonies intensyvumas yra vienas reikšmingiausių rodiklių siekiant aptarti burnos sveikatą, jam išreikšti naudojamas KPI indeksas, rodantis K – kariozinių, P – plombuotų ir I – dėl karieso išrautų dantų skaičius. Tarp Klaipėdos miesto ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų šis indeksas 1-3 m. amžius grupėje yra labai žemas, 4-5 m. – žemas, 6-7 m. – vidutinis.

Su antsvorio problemomis susiduria 6,7 proc. Klaipėdos miesto ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų, o 3,3 proc. yra nutukę. Didžiausia tokių vaikų dalis buvo priešmokyklinėse ugdymo grupėse. Lyginant su praėjusiais metais padidėjo per didelį kūno svorį turinčių vaikų skaičius.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, jog kasmetiniai vaiko sveikatos patikrinimai padeda laiku diagnozuoti ligas ir sutrikimus bei jų išvengti. Nuolat profilaktiškai tikrinant vaiko sveikatą galima stebėti, ar jo būklė atitinka būdingas jo amžiaus augimo ir vystymosi normas. Nustačius pakitimus, reikia imtis veiksmingų priemonių sveikatos problemoms spręsti.

2020 m. Klaipėdos m. sav. ikimokyklinio ugdymo istaigas lankančių vaikų profilaktinių duomenų analizę rasite ČIA.

 

Straipsnį parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Vitalija Mikutytė


Iliustracijos:

Bendradarbiaujame:                   plačiau..