Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Būtina izoliacija grįžus iš 13 Europos valstybių


Būtina izoliacija grįžus iš 13 Europos valstybių


Atnaujintas labiausiai COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašas, kuris įsigalioja pirmadienį, rugpjūčio 3 dieną. Pranešama, kad nuo kitos savaitės 14-os dienų saviizoliacija bus būtina grįžus iš 13 Europos valstybių. Paveiktomis teritorijomis laikomos tos šalys, kuriose sergamumo rodiklis per paskutines 14 dienų viršijo 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Pablogėjus epidemiologinei situacijai Prancūzijoje, iš jos atvykstantiems asmenims nuo pirmadienio privaloma 14 dienų izoliacija, tačiau užsieniečių atvykimas nėra ribojamas. Iš Maltos ir Šveicarijos užsieniečiams atvykti bus draudžiama. Iš šių šalių grįžtantiems Lietuvos piliečiams arba užsieniečiams, atvykstantiems darbo reikalais arba su specialiu leidimu, teks izoliuotis 14 dienų.

Europos šalys, kurioms galioja ši tvarka: Ispanija, Prancūzija, Švedija, Belgija, Portugalija, Rumunija, Austrija, Čekija, Bulgarija, Liuksemburgas, Kroatija, Šveicarija ir Malta.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad ši tvarka galioja užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės.

Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis per savaitę pakilo – nuo 3,7 iki 5,7, tačiau vis dar išliekame patikimų valstybių sąraše. Tai reiškia, kad Lietuvos piliečiams, kaip ir anksčiau, leidžiama atvykti iš bet kurios šalies.

Operacijų vadovo sprendimas čia.

Užsieniečiams galiojanti tvarka

Užsienio šalių piliečiams, atvykstantiems iš šalių, kur sergamumo rodiklis viršija 16, privaloma 14 dienų izoliacija, o atvykusiems iš trečiųjų šalių, kurios įtrauktos į paveiktų šalių sąrašą, – privaloma ir izoliacija, ir tyrimas dėl koronaviruso infekcijos. Izoliavimo patalpas, transportavimą į izoliavimo patalpas, transportavimo į tyrimo dėl koronaviruso infekcijos paėmimo vietą ir tyrimus koronaviruso infekcijai nustatyti užsieniečiams, atvykusiems į Lietuvą darbo reikalais arba su specialiais leidimais, privalo užtikrinti ir apmokėti darbdavys, kviečiantysis asmuo, arba pats užsienietis.

Lietuvos piliečiams galiojanti tvarka

Lietuvos piliečiams, grįžusiems iš šalių, kur sergamumo rodiklis viršija 16, privaloma 14 dienų izoliacija. Šios priemonės taikomos ir tais atvejais, kai asmenys keliavo per paveiktas šalis tranzitu (automobiliais, viešuoju transportu ir kt.), išskyrus keliavimą oro transportu, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos.


Numatyta, kad iš paveiktų šalių sąraše esančių valstybių grįžę/atvykę arba keliavę per paveiktas šalis, išskrus keliavimą oro transportu, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos, per 48 valandas nuo grįžimo/ atvykimo į ietuvos Respubliką momento privalo užsiregistruoti, pateikdami savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC). Tokie asmenys laikomi turėjusiais sąlyti asmenimis ir jiems nustatyta tvarka taikoma izoliacija. Tokia tvarka galioja ir iš šių šalių grįžtantiems Lietuvos piliečiams, ir leidimą atvykti turintiems užsieniečiams (įsakymas susipažinimui).

Labiausiai paveiktų valstybių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.

Paveiktų šalių sarašą galite rasti čia. 

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/

Nuotrauka: https://pixabay.com/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..