Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

COVID-19 liga gali būti diagnozuojama be testo


COVID-19 liga gali būti diagnozuojama be testo


Siekiant operatyviau reaguoti į koronaviruso infekcijos plitimo grėsmes, sveikatos apsaugos ministro įsakymu numatyta, kada šeimos gydytojas gali diagnozuoti žmogui COVID-19 ligą, net jeigu jam nėra atliktas PGR testas. 

Nustatoma diagnozė

  • Kai žmogui pasireiškia COVID-19 ligai būdingi simptomai per 14 dienų nuo paskutinės sąlyčio su kartu gyvenančiu šeimos nariu ar kitu žmogumi, sergančiu koronaviruso infekcija ir kuriam diagnozė patvirtinta, atliktus laboratorinį tyrimą PGR metodu, dienos. 

  • Šeimos gydytojas į ligai diagnozuoti skirtą formą E025 e. sveikatos sistemoje įrašo diagnozę U07.2, o tai reiškia „COVID-19 liga, virusas nenustatytas“.

Svarbu gavus teigiamą rezultatą

  • Atlikus koronaviruso tyrimą ir gavus teigiamą atsakymą, užsikrėtęs žmogus privalo nedelsiant susisiekti su savo šeimos gydytoju nuotoliniu būdu.
  • Šeimos gydytojas ar slaugytojas kartu su pacientu aptars stebėsenos bei gydymo planą, prireikus paskirs gydymą, nuspręs dėl izoliacijos pabaigos ir pasveikimo dėl COVID-19 ligos. 

Laikomas pasveikusiu

  • Pacientas laikomas pasveikusiu tik gydytojo sprendimu, bet ne anksčiau nei jam gali būti nutraukiama izoliacija.
  • Pacientui pasveikus nuo koronaviruso infekcijos, gydytojas e. sveikatoje esančioje formoje E025 įrašo diagnozę, nurodydamas kodą Z86.18, o tai reiškia „Buvusios asmeniui kitos infekcinės ir parazitinės ligos“. Šis kodas automatiškai keliauja į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos informacinę sistemą ir žmogus nebekontroliuojamas dėl privalomos izoliacijos.

Sveikatos apsaugos ministro įsakymą rasite čia.  

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..