Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Dirbant ne nuotoliniu būdu - ypač didelis dėmesys prevencijai


Dirbant ne nuotoliniu būdu - ypač didelis dėmesys prevencijai


Specialistai, įvertinę epidemiologinės diagnostikos metu surenkamus duomenis, atkreipia įmonių, įstaigų, organizacijų vadovų dėmesį, kad neretai infekcija darbovietėse plinta darbuotojų poilsio metu, nesilaikant infekcijos prevencijos priemonių.

Jeigu žmonės negali dirbti nuotoliniu būdu, labai svarbu, kad jie visur tinkamai laikytųsi infekcijos prevencijos priemonių, ypač – poilsiui ar valgymui skirtose erdvėse.  Koronavirusinei infekcijai neslūgstant, ypač svarbu, kad būtų sumažinti žmonių fiziniai kontaktai. Jeigu kontaktų nebus, nebus ir rizikingą sąlytį turėjusių asmenų. Tai reiškia –  nutraukiama infekcijos plitimo grandinė.

Svarbiausia detalės

  • Svarbu, kad darbdaviai atkreiptų dėmesį į poilsio laiko organizavimą, taip pat paragintų darbuotojus saugoti save ir aplinkinius.

  • Rekomenduojame buvimo poilsio erdvėse išvis atsisakyti, kad darbuotojai, kurie dėl savo atliekamų funkcijų tampa „socialinio burbulo“ dalimi, jame ir liktų, į tą burbulą neįsileidžiant daugiau žmonių. Jei tokių galimybių nėra, rekomenduoja nustatyti lankstesnį poilsio ar valgymo pertraukų režimą, kad, jei yra bendrų tam skirtų erdvių, jose būtų kuo mažiau žmonių.

  • Patariama nuolat valyti, dezinfekuoti patalpas, užtikrinti tinkamą patalpų vėdinimą.

  • Svarbu, kad darbuotojai dėvėtų tinkamas ir laiku pakeistas asmenines apsaugos priemones – vienkartinę veido kaukę būtina keisti kas 3–4 valandas, jai sudrėkus – iškart.

  • Ragina dirbti nuotoliniu būdu, visada kai tik tai įmanoma. Darbas nuotoliniu būdu leidžia užtikrinti, kad į vieną vietą nesusiburtų žmonės, namų ar socialinėje aplinkoje turintys kitų kontaktų, ir taip būtų išvengta galimo infekcijos išplitimo.

  • Vyriausybės sprendimu, išimtis dėl nuotolinio darbo ir nuotolinio klientų aptarnavimo taikoma tais atvejais, kai atitinkamas funkcijas (darbą) būtina atlikti darbo vietoje, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

    Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

    Informacijos šaltinis: https://nvsc.lrv.lt/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..