Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Duomenų pateikimas NVSC - elektroniniu būdu


Duomenų pateikimas NVSC - elektroniniu būdu


Keičiasi duomenų pateikimo tvarka grįžtantiems ar atvykstantiems iš užsienio - atsiranda prievolė Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (toliau NVSC) pateikti savo asmens duomenis elektroniniu būdu. Nepriklausomai nuo transporto, kuriuo vyksta keliaujantieji, vykstant per Lietuvą tranzitu, NVSC formos pildyti ir savo asmens duomenų pateikti nereikia. 

Primenama, kad nuo antradienio, t.y. rugsėjo 15 d.,  kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas savo asmens duomenis NVSC specialistams turės pateikti elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad dar prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį žmogus turės užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu.

  • Lėktuvais vykstantiems keleiviams kelionė tranzitu laikoma tada, kai asmuo kelionę per Lietuvą tęsia oro transportu, neišeidamas iš oro uosto zonos. Kad žmogus per Lietuvą vyksta tranzitu geriausiai įrodo tolimesnės kelionės oro transportu bilietai. Tai reiškia, kad net ir neturint QR kodo, vežėjai turėtų į lėktuvus įleisti tranzitu vykstančius keleivius, turinčius tolimesnės kelionės oro transportu bilietus. 

  • Grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą, jei nevykstama tranzitu, savo asmens duomenis privaloma pateikti elektroniniu būdu. Galimybė pateikti savo duomenis popieriniu būdu tik išimtiniais atvejais galima žemės transportu keliaujantiems žmonėms.

  • Jeigu laipinimo metu keleivis, vykdamas oro ar jūrų transportu, neturi išmaniojo telefono įrenginio, jam vis tiek privaloma užpildyti elektroninę anketą. Žmogui neturint mobilaus įrenginio, reikiamu įrenginiu turi pasirūpinti vežėjas.

  • Išimtis yra tik vykstantiems autobusais. Jei žmogus neturi įrenginio, vežėjas gali suteikti ir popierinę anketą, kurią per 1 dieną vežėjas turės pateikti NVSC.

Siekiant išvengti nesklandumų, rekomenduojama elektroninę formą užpildyti ne vėliau negu likus 24 val. iki kelionės.

Sprendimą galite rasti čia.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/

Nuotrauka: https://pixabay.com

Bendradarbiaujame:                   plačiau..