Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Galbūt jau metas dalyvauti sveikatos stiprinimo programoje?

Kasmet pasaulyje didėja sergamumas ir mirtingumas dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Lietuvoje beveik kas antras žmogus  miršta nuo kraujotakos sistemos ligų. Širdies ir kraujagyslių bei cukrinio diabeto ligos visame pasaulyje siejamos su netinkama žmonių gyvensena: nesveika mityba, mažu fiziniu aktyvumu, rūkymu, antsvoriu bei hipertenzija. Siekiant sumažinti gyventojų sergamumą minėtomis ligomis, jau ketverius metus Lietuvoje vykdoma Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programa. Ši sveikatos stiprinimo programa vykdoma naudojant žmogiškuosius ir kitus išteklius, pasitelkus Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančias pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigas ir savivaldybių visuomenės sveikatos biurus. Sveikatos stiprinimo programa yra visiškai nemokama, skirta vyrams nuo 40 iki 55 metų ir moterims nuo 50 iki 65 metų.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras taip pat vykdo šią programą kitu pavadinimu – ,,Širdies ritmu“.  Per visą programos gyvavimo laikotarpį šioje programoje pradėjo dalyvauti ar bent jau su ja susipažino 1347 asmenys. 2015 m. šią programa baigė ir puikių rezultatų, padėjusių pagerinti sveikatą, pasiekė 52 asmenys, 2016 m. – 32 asmenys, 2017 m. – 81 asmuo, 2018 m. – 45 asmenys. ,,Širdies ritmu“ programos dalyviai džiaugiasi sumažėjusiu kūno svoriu, padidėjusiu fiziniu aktyvumu, geresniais kraujo tyrimų bei kraujo spaudimo rodikliais, geresne emocine savijauta ir nuotaika. Ši programa padeda ne tik pagerinti sveikatą, bet ir susipažinti su naujais žmonėmis, išbandyti naujas fizinio aktyvumo veiklas, dalyvauti įvairiose paskaitose bei renginiuose.

Tikimės, kad šiais metai mūsų programos dalyvių skaičių papildys gausus būrys naujų dalyvių, norinčių pagerinti savo fizinę ir emocinę sveikatą. 

 

                                  

Bendradarbiaujame:                   plačiau..