Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Gavote teigiamą COVID-19 rezultatą? Nieko nelaukę užpildykite anketą!


Gavote teigiamą COVID-19 rezultatą? Nieko nelaukę užpildykite anketą!


Epidemijai nenorint atsitraukti ir vis daugėjant COVID-19 ligos atvejų, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (toliau NVSC) prašo visų aktyviai naudotis galimybe patiems užpildyti elektroninę susirgusiojo anketą, kurią galima rasti NVSC interneto svetainėje arba tiesiogiai per šią nuorodą https://atvejis.nvsc.lt/.  

Anketos pildymas

Anketoje pateikiami klausimai yra tokie patys, kokius įprastai užduoda ir epidemiologinį tyrimą atliekantis specialistas.

  • Joje prašoma nurodyti užsikrėtimo aplinkybes;

  • darbovietes;

  • vietas, kuriose lankėtės;

  • įvertinti turimas sąlygas izoliuotis;

  • apibūdinti jaučiamus simptomus;

  • nurodyti sąlytį turėjusius žmones;

  • bei kitą epidemiologams svarbią informaciją.

Anketą raginame pildyti iš karto vos sužinojus teigiamą savo tyrimo rezultatą. Įprastai užsikrėtusieji sulaukia NVSC specialistų skambučio, kurio tikslas išsiaiškinti užsikrėtimo aplinkybes ir nustatyti sąlytį turėjusius asmenis, tačiau esant tokiam dideliam atvejų kiekiui, prašome pildyti šią anketą nelaukiant skambučio.

Svarbu atkreipt dėmesį

Pildant labai svarbu nurodyti sąlytį turėjusius asmenis – jų vardus, pavardes ir telefono numerius, kad būtų galima juos įspėti apie turėtą riziką ir informuoti apie būtinybę izoliuotis.

  • Primename, kad į sąlytį turėjusių asmenų sąrašą turėtų būti įtraukti asmenys, su kuriais jūs bendravote ilgiau kaip 15 minučių mažesniu nei 2 m atstumu.

  • Turėtumėte prisiminti visus, su kuriais tokiomis aplinkybėmis bendravote 3 dienas iki simptomų atsiradimo, o jeigu simptomų nejaučiate, 3 dienas iki tepinėlio paėmimo.

Daugiau apie rizikos nustatymą ir šios anketos pildymą galite sužinoti peržiūrėję video https://www.youtube.com/watch?v=upoZE8a5M5k medžiagą, kurią rasite šalia anketos.  

  • Užpildžius anketą, NVSC specialistai daug greičiau gali pradėti vertinti pateiktą informaciją, sudaryti sąlytį turėjusių asmenų sąrašus ir perduoti juos tolesniam apdorojimui, t. y. pradėti siųsti SMS žinutes, informuojančias apie turėtą sąlytį ir būtiną izoliaciją.   

Užsikrėtusiesiems skirta anketa leidžia sutrumpinti informacijos gavimo grandinę, taip pat patys anketą pildydami žmonės pateikia tikslesnius duomenis, nes turi daugiau laiko apgalvoti, kur lankėsi, įvardinti daugiau vietų, kur galimai galėjo užsikrėsti, jei tiksliai nežino.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: https://nvsc.lrv.lt/

Nuotrauka: https://www.freepik.com

Bendradarbiaujame:                   plačiau..