Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Grįžtantiems - privaloma izoliacija


Grįžtantiems - privaloma izoliacija


Atnaujintas labiausiai koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašas, iš kurių grįžus bus privaloma izoliuotis 14 dienų. Sąrašas taikomas į Lietuvą grįžtantiems mūsų šalies gyventojams ir tiems užsieniečiams, kurie turi leidimą atvykti į Lietuvą. Šis sąrašas įsigalioja nuo pirmadienio, liepos 27 d. 

Pablogėjus epidemiologinei situacijai Ispanijoje, užsieniečių atvykimas iš šios šalies nuo pirmadienio draudžiamas, o iš jos grįžtantiems Lietuvos piliečiams bus privaloma 14 dienų izoliacija. Tokia pati tvarka galioja  Liuksemburgui, Rumunijai, Švedijai, Bulgarijai, Portugalijai ir Kroatijai. Visiems atvykstantiems iš Belgijos, Čekijos, Austrijos ir Šveicarijos, izoliacija taip pat privaloma, tačiau draudimas iš šių šalių atvykti užsieniečiams nėra taikomas. 

Paveiktomis laikomos tos šalys, kuriose sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų bus didesnis nei 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Sergamumo rodiklis mažinamas siekiant suderinti sienų atvėrimo politiką su kitomis Baltijos šalimis ir Europos Sąjunga. 

Numatyta, kad iš paveiktų šalių sąraše esančių valstybių sugrįžusieji ar atvykusieji per 24 valandas turi užsiregistruoti, pateikdami savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC). Tokia tvarka galioja ir iš šių šalių grįžtantiems Lietuvos piliečiams, ir leidimą atvykti turintiems užsieniečiams. 

Labiausiai paveiktų valstybių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.

Valstybių sąraša galite rasti čia.

Paveiktų šalių sarašą galite rasti čia

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/

Nuotrauka: https://pixabay.com/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..