Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Grįžusiems atostogų į Lietuva, galioja tos pačios judėjimą ribojančios taisyklės


Grįžusiems atostogų į Lietuva, galioja tos pačios judėjimą ribojančios taisyklės


Specialistai primena, kad Lietuvoje sugriežtinus karantiną, ribojamas judėjimas tarp savivaldybių. Judėjimo apribojimai tarp savivaldybių taikomi ir į Lietuvą laikinai sugrįžusiems piliečiams. 

Oro ar žemės transportu į Lietuvą atvykę gyventojai gali vykti tik į deklaruotą gyvenamąją vietą, ten, kur turi nekilnojamojo turto, į išnuomotas apgyvendinimo patalpas arba konkrečiu adresu konkrečioje savivaldybėje, pavyzdžiui pas tėvus. 

Galiojančios taisyklės

  • Judėti tarp savivaldybių gyventojai gali tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir valstybėje gyvenantys asmenys – iš svetur į Lietuvą sugrįžtantys tautiečiai gali nuvykti tik į savivaldybę, kurioje gyvens. 

  • Visos viešnagės Lietuvoje metu atvykusiems tautiečiams galios tokie patys judėjimų apribojimų kaip ir čia nuolat gyvenantiems žmonėms.

  • Į Lietuvą atvykę gyventojai negali palikti tos vietos, kurioje apsistojo grįžę į Lietuvą iki išvykimo atgal. Tai reiškia, kad jei asmuo, grįžęs į Lietuvą, išvyko apsistoti į konkrečią savivaldybę konkrečiu adresu, tol, kol Lietuvoje galioja judėjimo apribojimai, jis šios vietos palikti negali ir laisvai važinėti po Lietuvą negali. 

  • Iš svetur atvykę asmenys, kaip ir visi Lietuvoje gyvenantys žmonės, viešnagės Lietuvoje laikotarpiu gali artimai bendrauti tik su vienu namų ūkiu. 

Papildomos prevencijos priemonės

  • Sugriežtinus karantiną, nereikėtų palikti savo gyvenamosios vietos be svarbios priežasties, išskyrus vykimą į darbą (jei negalima dirbti nuotoliniu būdu), taip pat nuvykimą iki maisto parduotuvės, išėjimą pasivaikščioti atviroje erdvėje ar kitais išimtiniais atvejais. 

  • Raginama nepamiršti reguliariai plauti rankas, nešvariomis rankomis neliesti veido, visur ir visada dėvėti apsaugines veido kaukes arba skydelius, kai asmuo yra neįgalus. 

  • Uždaroje patalpoje turi būti nuolat dezinfekuojami arba valomi dažnai liečiami paviršiai ar daiktai.

  • Parduotuvėse naudojami prekių krepšeliai ar panašūs bendro naudojimo daiktai po kiekvieno asmens pasinaudojimo turi būti valomi arba dezinfekuojami. 

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/

Nuotrauka: www.pixabay.com 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..