Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Gyvenamosios aplinkos priežiūra siekiant išvengti COVID-19


Gyvenamosios aplinkos priežiūra siekiant išvengti COVID-19


Specialistai nori priminti, kad šiuo laikotarpiu, esant padidintai rizikai užsikrėsti Covid-19 virusu, rekomenduojama rūpestingiau ir atidžiau valyti savo gyvenamąją aplinką.

Gyvenamosios aplinkos valymas

  • Gyvenamosios aplinkos nuolatinio valymo tikslas yra sumažinti mikroorganizmų skaičių gyvenamojoje aplinkoje. Specialistai aplinkai valyti ar dezinfekuoti drėgnu būdu pataria naudoti šiltą vandenį ir kitas įprastas dezinfekcines valymo priemones. Buitiniai plovikliai su dezinfekuojančiais priedais taip pat gali būti naudojami gyvenamojo būsto dezinfekavimui. Tik reiktų atkreipti dėmesį, jog naudojant dezinfekcinius tirpalus, būtina perskaityti ant jų pakuotės esančias instrukcijas ir jomis vadovautis.
  • Gyvenamojoje aplinkoje svarbiausia yra nuvalyti dažniausiai liečiamas vietas: išorines ir vidines durų, vonios, virtuvės maišytuvų, šaldytuvo rankenas, raktus nuo namų, nuotolinio valdymo pultelius, klaviatūrą, elektroninius įrenginius (pvz., mobilius telefonus, planšetinius kompiuterius) ir visus kitus dažnai liečiamus paviršius.
  • Grįžus iš lauko būtina su muilu 40–60 sekundžių kruopščiai plauti rankas. Dažnam rankų plovimui geriau tinka skystas muilas, nes jo pH (rūgščių ir šarmų pusiausvyra) yra žemesnė nei kietojo muilo, todėl mažiau dirgina rankų odą. Taip pat reikėtų nepamiršti plauti ar dezinfekuoti rankas pasinaudojus visuomeniniu transportu, pabuvus viešose vietose, kosint ar čiaudint.

Rūbų ir batų priežiūra

  • Grižus iš lauko viršutinius drabužius patariama pakabinti atskirai nuo kitų drabužių, batus nušluostyti muiluotu ir šiltu vandeniu bei pastatyti atskiroje vietoje toliau nuo kitos avalynės.

Laiptinių priežiūra

  • Laiptinę rekomenduojama plauti įprastu būdu, naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų).
  • Turėklus valyti dažnai, nes tai dažnai liečiamas paviršius (nesvarbu ar yra laiptinėje sergančių užkrečiama liga asmanų ar ne). Turėklus rekomenduojama valyti bent kartą per dieną drėgno šluostymo būdu naudojant įprastus ploviklius.
  • Laiptines rekomenduojama vėdinti dažnai (mažiausiai 2–3 kartus per dieną).
  • Laiptinių langų palanges rekomenduojama šluostyti drėgnu įprastu būdu, naudojant įprastus ploviklius.
  • Liftą rekomenduojama valyti įprastu drėgnu būdu, naudojant įprastus ploviklius.
  • Telefonspynes valyti drėgnu būdu su šluoste (geriau vienkartine) naudojant įprastus ploviklius. Po to rekomenduojama telefonspynes dezinfekuoti bent kartą per dieną šluostymo būdu naudojant dezinfekcinius tirpalus.

Ko geriau nedaryti
Nesaugu šluoti laiptines sausuoju būdu, nes tokiu būdu yra pakeliamos dulkės ir mikroorganizmai (ligų sukėlėjai: virusai, bakterijos ir kt.) ir juos gali įkvėpti žmogus.

Straipsnį ir skrajutes paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://www.ulac.lt/ ir New England Journal of Medicine

Nuotraka: https://www.freepik.com/


 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..