Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Į paveiktų šalių ir regionų sąrašą įtraukta Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė


Į paveiktų šalių ir regionų sąrašą įtraukta Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė


Jungtinėje Karalystėje nustačius naują COVID-19 ligos mutaciją, dėl kurios, manoma, virusas greičiau plinta, daugelis šalių priima papildomus ribojimus.

Sekmadienį šalies Vyriausybė uždraudė visus keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės, o paveiktų šalių ir regionų sąrašą papildė Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė. Tai numatyta pirmadienį pasirašytame ministro įsakyme, kuris įsigalios nuo gruodžio 22 d.

 • Iš Jungtinės Karalystės atvykstantys arba per šią šalį  keliaujantys žmonės privalės izoliuotis 10 dienų arba atlikti tyrimą dėl koronaviruso.

 • Tyrimas su gautu neigiamu atsakymu galėtų būti atliktas ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą.

 • Tyrimą galima atlikti ir atvykus į Lietuvą, tačiau izoliacija yra privaloma iki tol, kol bus gautas neigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas. 

 • Taip pat iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės atvykusiems žmonėms negalioja numatytos izoliacijos išimtys – izoliuotis arba atlikti tyrimą privalo visi iš šios šalies atvykę keliautojai.

Kaip elgtis?

 • Iš paveiktos šalies grįžęs asmuo iš oro uosto, jūrų uosto ar kitos sausumos atvykimo vietos į izoliacijos vietą turėtų vykti nuosavu ar nuomotu transportu, paprašyti artimųjų ar draugų pagalbos.

 • Jeigu keliaujama į izoliacijos vietą su artimaisiais ar draugais, svarbu dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines priemones ir laikytis saugaus 1-2 metrų atstumo. Naudotis viešuoju transportu nėra rekomenduojama.

 • Izoliacijoje esantys žmonės negali palikti izoliavimo vietos be sveikatos priežiūros specialisto leidimo, vykti viešuoju transportu į izoliavimo vietą ar iš jos, kai reikia atlikti tyrimus ar kitais atvejais, turint sveikatos priežiūros specialisto leidimą. Neturint galimybės į mobilųjį punktą nuvykti savo, artimųjų  transportu arba taksi, asmuo gali kreiptis į gyvenamosios vietos savivaldybę, ar ji teikia pavėžėjimo paslaugą iki mobilių punktų. 

 • Visą izoliavimo laiką žmogus negali priimti svečių, o maistu, vaistiniais preparatais ir kitomis būtinomis priemonėmis turi pasirūpinti nuotoliniu būdu arba paprašyti, kad tuo pasirūpintų šeimos nariai ar draugai, kuriems nėra taikomos izoliavimo priemonės, taip pat gali kreiptis į savivaldybės administraciją. 

 • Izoliacijoje esantys žmonės privalo kasdien matuotis kūno temperatūrą ir stebėti savo sveikatos būklę dėl kosulio ir pasunkėjusio kvėpavimo simptomų pasireiškimo. Jeigu sveikata pablogėtų ar atsirastų ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai, reiktų kreiptis į Karštąją liniją 1808. Taip pat svarbu bendradarbiauti su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistais ir jiems suteikti visą reikalingą informaciją židinio epidemiologinei diagnostikai atlikti.

Ministro įsakymas čia.

Atsižvelgiant į sergamumą ir kitus rodiklius, šalys yra skirstomos į žaliąją, geltonąją, raudonąją ir pilkąją zonas. Lietuvai patekus į raudonąją zoną, paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonoje esančios valstybės ir regionai. 

Paveiktų šalių virtualų žemėlapį, kurį pagal šviesoforo principą rengia Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC), galima stebėti čia.

Pilkoji zona

 • Į pilkąją zoną patenka valstybės, kurios nepateikia duomenų Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrui (ECDC) arba kuriose per 7 dienas atliekama 300 ir mažiau tyrimų 100 tūkst. gyventojų.

 • Šia savaitę pilkosios zonos valstybės įtraukiamos į Lietuvos paveiktų šalių sąrašą.

 • Iš šių šalių atvykstantys arba per jas keliaujantys asmenys yra laikomi turėjusiais sąlytį ir jiems taikoma 10 dienų izoliacija arba prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atliktą COVID-19 testą ir gautą neigiamą atsakymą.

 • Tyrimą galima atlikti ir atvykus į Lietuvą, tačiau privaloma izoliacija tol, kol bus gautas neigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas. Net ir turint neigiamą tyrimo rezultatą, rekomenduojama 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą apriboti kontaktų skaičių, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose.

 • Trečiosios šalys (ne Europos ekonominės erdvės valstybės), kurios neįtrauktos į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro žemėlapius, priskiriamos pilkai zonai.

Galiojančios taisyklės

 • Turėjusiais sąlytį nelaikomi keliaujantys oro transportu, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos.

 • Keliaujantys vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu privalo užsiregistruoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form) ir prieš patenkant į transporto priemonę pateikti vežėjui užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą), o kitais atvejais – ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento privalo užsiregistruoti NVSC (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form).

 • Atkreiptinas dėmesys, jog tyrimą galima atlikti ir atvykus į Lietuvą, tačiau izoliacija yra privaloma iki tol, kol bus gautas neigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas. Tačiau, net ir turint neigiamą tyrimo rezultatą, rekomenduojama 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą apriboti kontaktų skaičių, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/

Nuotrauka: www.pixabay.com

Bendradarbiaujame:                   plačiau..