Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Įmonės gali prisidėti prie protrūkių valdymo


Įmonės gali prisidėti prie protrūkių valdymo


Specialistai primena, kad darbdaviai, kurių įmonių darbuotojams nustatyta COVID-19 liga, turi nedelsdami pranešti apie tai NVSC, kad būtų laiku imtasi prevencinių priemonių ir užkirstas kelias infekcijos išplitimui įmonėje bei visuomenėje.

Įmonių užduotys

 • Sąlytį turėjusių darbuotojų sąrašus įmonės privalo pateikti per 24 val. nuo nurodymo pateikimo. Tačiau raginama nelaukti kol NVSC pradės tyrimą ir paprašys pateikti informaciją, o sudaryti sąlytį turėjusių darbuotojų sąrašus iš karto, vos tik sužinojus apie susirgusį darbuotoją, užpildant kurią galima rasti NVSC interneto svetainėje šiuo adresu https://nvsc.lrv.lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/imonems. 

 • Informaciją apie susirgusius darbuotojus, sąlytį turėjusių asmenų sąrašus ir kitą su protrūkiu susijusią informaciją reikėtų pateikti tiesiai NVSC departamentams pagal apskritį, kurioje įmonė veikia, šiais elektroninio pašto adresais: darbdaviams.vilnius@nvsc.lt, kaunas@nvsc.lt, klaipeda@nvsc.lt, panevezys@nvsc.lt,  siauliai@nvsc.lt, marijampole@nvsc.lt, alytus@nvsc.lt, taurage@nvsc.lt, telsiai@nvsc.lt, utena@nvsc.lt

 • Įmonių patogumui, jeigu įmonės veikla apima ne vieną apskritį, informaciją, susijusią su protrūkių valdymu, galima siųsti vienu bendru el. paštu darbdaviams@nvsc.lt

Sąlyčio rizikos laispnis

Laikoma, kad asmuo turėjo sąlytį su užsikrėtusiuoju COVID-19, jeigu su juo bendravo:

 • 72 val. laikotarpiu iki tol, kol užsikrėtusiajam pasireiškė simptomai, ir (arba) 10 d. laikotarpiu nuo simptomų atsiradimo;

 • 72 val. laikotarpiu iki tepinėlio užsikrėtusiajam paėmimo ir (arba) 10 d. laikotarpiu nuo tepinėlio paėmimo, jei užsikrėtusiajam simptomai nepasireiškė.  

Jeigu asmuo minėtais laikotarpiais su užsikrėtusiuoju nebendravo, kiti kriterijai nevertinami ir toks darbuotojas į sąrašą neįtraukiamas.

Didelės rizikos sąlytis

Jeigu asmuo bendravo su užsikrėtusiuoju be apsaugos priemonių, sąlyčio rizikos laipsnis nustatomas pagal šiuos veiksnius:

 • bendravo ilgiau kaip 15 min. mažesniu nei 2 m atstumu;

 • turėjo tiesioginį sąlytį su jo kūno skysčiais (pvz., seilėmis, krauju);

 • turėjo tiesioginį fizinį sąlytį (pvz., rankos spaudimą).

Mažos rizikos sąlytis

Jeigu asmuo bendravo su užsikrėtusiuoju ir visada dėvėjo apsaugos priemonių, sąlyčio rizikos laipsnis nustatomas pagal šiuos veiksnius:

 • bendravo arba buvo toliau nei 2 m atstumu nuo užsikrėtusiojo;

 • buvo šalia jo trumpiau kaip 15 minučių;

 • neturėjo tiesioginio sąlyčio su užsikrėtusiuoju.

Tiriami ir mažos rizikos sąlytį turėję asmenys

Primename, kad proktrūkiu laikoma tokia situacija, kai įmonėje COVID-19 liga suserga du ar daugiau darbuotojų. Tokiu atveju taikomos profilaktinės infekcijos valdymo priemonės, skirtos užškirsti kelią tolesniam išplitimui:

 • izoliuojami darbuotojai, artimai bendravę su susirgusiuoju;

 • jiems atliekami tyrimai COVID-19 ligai nustatyti;

 • kai reikia, dezinfekuojamos patalpos, sprendžiama dėl įmonės veiklos tęstinumo ir kt.  

Pagal dabar galiojančius reikalavimus, didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju turėję asmenys turi izoliuotis 14 dienų nuo paskutinės sąlyčio dienos, jie registruojami tyrimui. Izoliacijos terminas gali būti trumpinamas iki 10 dienų, ne anksčiau kaip 7-tą izoliacijos dieną atlikus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, jei asmeniui nepasireiškia ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai (staiga prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

Mažos rizikos sąlytį turėjusiems asmenims skiriamas tyrimas ir rekomenduojama izoliuotis iki COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnostikai skirto tyrimo neigiamo atsakymo gavimo.

Informacija įmonėms apie protrūkių valdymo priemones skelbiama NVSC interneto svetainėje šiuo adresu: https://nvsc.lrv.lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/imonems.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: nvsc.lrv.lt

Bendradarbiaujame:                   plačiau..