Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Intensyvesni tyrimai devyniose savivaldybėse

 


Intensyvesni tyrimai devyniose savivaldybėse


Siekiant tinkamai valdyti ekstremaliąją situaciją ir užkirsti kelią tolimesniam COVID-19 ligos plitimui nuspręsta liepos 27 - rugpjūčio 2 dienomis intensyviau tirti profilaktiškai dėl koronaviruso infekcijos Trakų, Kėdainių, Šakių, Molėtų, Vilniaus, Šalčininkų ir Klaipėdos rajonų bei Kauno ir Panevėžio miesto gyventojus.

Lietuvos sergamumo COVID-19 liga rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra 3,7. Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis per savaitę pakilo – nuo 2,8 iki 3,7, tačiau vis dar išliekame patikimų valstybių sąraše. Tai reiškia, kad Lietuvos piliečiams, kaip ir anksčiau, leidžiama atvykti iš bet kurios šalies.

Testavimo apimtys didinamos tose savivaldybėse, kuriose sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 5 ir per paskutines 14 dienų yra nustatytas daugiau nei vienas užsikrėtimo koronaviruso infekcija atvejis. Trakų rajone sergamumo rodiklis šiuo metu yra 18,4; Kėdainių rajone – 15,5;  Šakių rajone – 15,0; Molėtų rajone – 11,7; Vilniaus rajone - 10,0: Šalčininkų rajone - 9,8; Klaipėdos rajone -  8,3; Kauno mieste - 12,1, o Panevėžio mieste - 9,3. Tad šiose savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo įstaigų darbuotojai. Gydymo įstaigų pacientai šiose savivaldybėse bus tiriami atsitiktine tvarka. Kiti darbuotojai, kurių darbo specifika susijusi su klientų aptarnavimu, pavyzdžiui, dirbantys vaistinėse, parduotuvėse, minėtose savivaldybėse, bus tiriami atsitiktine tvarka. Jų registracija bus vykdoma Karštąja koronos linija numeriu 1808, žmonės turės atvykti į mobiliuosius punktus.

Operacijų vadovo sprendimą galite rasti čia.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/ 

Nuotrauka: https://www.freepik.com/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..