Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Įvertinta branduolinės energetikos objektų veikla Lietuvoje


Įvertinta branduolinės energetikos objektų veikla Lietuvoje


Kaip ir kasmet, Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) įvertino, kokią apšvitą patyrė Lietuvos gyventojai dėl branduolinės energetikos objektų (toliau – BEO) veiklos. 

2020 m. iš Ignalinos AE išmestų į aplinkos orą ir vandenį radionuklidų aktyvumai buvo tokie pat kaip ir ankstesniais metais, kaip parodyta paveiksle. Pastebėta, kad padidėjo tik radioaktyviosios anglies 14C išmetimai ir tai siejama su vykdytais aušinimo ir valymo sistemos strypų iškrovimo iš reaktoriaus aktyviosios zonos darbais. Įvertinus apšvitą nustatyta, kad reprezentanto (gyventojo, kuris patiria didžiausią įmanomą apšvitą) patirta apšvita sudarė tik kelis procentus nuo gyventojams apribotosios apšvitos dozės, reglamentuotos Lietuvos Respublikos teisės aktais, kuri lygi 0,2 mSv per metus. Palyginus su apšvita, kurią gyventojas per metus patiria iš visų gamtinių ir dirbtinių jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių (3,2 mSv), BEO nulemta apšvita yra nedidelė visos šios apšvitos dalis (sudaro 0,2 proc.).

Vykdant uždarytosios Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugyklos ir teritorijos aplink saugyklą radiologinės būklės stebėseną, matuota aplinkos gama dozės galia, paimti ir atlikti radiologiniai kontrolinių gręžinių vandens ir grunto mėginių tyrimai. Atlikus stebėseną nustatyta, kad radionuklidų į aplinką iš saugyklos teritorijos nepatenka ir jie negali lemti papildomos gyventojų apšvitos.

RSC, atlikdamas BEO galimo poveikio gyventojų apšvitai įvertinimą, stebi, kaip BEO objektai laikosi radionuklidų išmetimo į aplinką planuose nustatytų reikalavimų ir taip užtikrina, kad gyventojai nepatirs didesnės nei teisės aktais reglamentuotos leistinos apšvitos.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Bendradarbiaujame:                   plačiau..